Genel Başkanımız, Kon Tv’ye Konuştu

 

Kon TV, Genel Başkanımız Mahmut KAÇAR’la mülakat yaptı. Salih GÜMÜŞ’ün görüntülediği mülakatta Genel Başkanımız Mahmut KAÇAR, Kon TV Ankara Muhabiri Olcay ÇELEPÇİKAY’ın toplu görüşmeler ve demokrasi mitinglerine ilişkin sorularını cevaplandırdı.

 

Kameraman Salih GÜMÜŞ’ün objektifine, Kon TV Ankara Muhabiri Olcay ÇELEPÇİKAY’ın mikrofonuna konuşan Memur-Sen Genel Sekreteri/Sağlık-Sen Genel Başkanı Mahmut KAÇAR, Ortak Akıl Hareketi’nin doğuşunu anlattı. Türkiye’nin son bir yıl içerisinde ağır bir gündemle boğuşur hâle getirildiğini belirten Genel Başkanımız Mahmut KAÇAR, AK Parti hakkında açılan kapatma davası ve millî iradeye yasadışı yollardan ipotek konulma girişimlerinin demokrasiyi yaraladığını, Ortak Akıl Hareketi’nin ise mevcut gündeme karşı “Kayıt Yok, Şart Yok, Egemenlik Milletin” sloganıyla yola çıktığını anımsattı. Genel Başkanımız, “Türkiye’de, milletin iradesi ile şekillenen Meclis, Yasama ve Yürütme organı baskı altına alınmaya çalışılmaktadır. Bizler de, Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütlerinden biri olarak ‘Demokrasi olmazsa Cumhuriyet olmaz’ şuuruyla Ortak Akıl Hareketi’nin kuruluşunda bulunduk. Memur-Sen Konfederasyonu, Hak-İş ve Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı’nın öncülüğünde, 300’ü aşkın sivil toplum örgütünün bir araya gelmesiyle Ortak Akıl Hareketi’ni oluşturduk. Ortak Akıl Hareketi’nin amacı, demokrasinin hareket alanını daraltmaya yönelik hamlelere karşı, halkın kendi iradesine sahip çıkması noktasında refleks geliştirmektir. Zira Sağlık-Sen, sadece üyesinin özlük hakları ile ilgilenen, ücret sendikacılığı yapan bir sendika değildir. Sağlık-Sen üyelerinin, toplumun ve gelecek nesillerimizin bireysel hak ve özgürlüklerinin de mücadelesini veren bir sivil toplum örgütüdür.” diye konuştu.

Genel Başkanımız KAÇAR, toplu görüşmelere ilişkin görüşlerini ise şu şekilde aktardı: “Tüm teşkilatlarıyla Sağlık-Sen, Türkiye’nin en canlı, en diri, en hızlı büyüme kaydeden, sendikal ve demokrasi mücadelesinde başarı yakalamış bir sendika. Memur-Sen yönetimi ve oluşturduğumuz profesyonel ekip, toplu görüşme hazırlığını sürdürüyor. Toplu görüşme taleplerimizi ayriyeten açıklayacağız.”

Röportajın ayrıntıları bugün (17 Temmuz Perşembe günü) saat 19.00’da Kon TV Anahaber Bülteni’nde…

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo