Genel Merkezimiz İftar Programında Üyeleri İle Buluştu

 

Sağlık-Sen, Ramazan ayının ilk Cuma akşamı, Sağlık Bakanlığı üst düzey yöneticileri, çeşitli sendika ve sivil toplum örgütü temsilcileri, medya mensupları ve üyelerine yönelik bir iftar programı düzenledi. 

İftar programına, Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Sağlık Bakanlığı Personel Genel Müdürü Hikmet Çolak, Sağlık Bakanlığı Tedavi Hizmetleri Genel Müdürü Doç.Dr. Öner Odabaş, Sağlık Bakanlığı Genel Müdür Yardımcısı  Mustafa Karaman, Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Ali Çoşkun, Memur-Sen Yönetim Kurulu üyeleri, Sağlık Bakanlığı bünyesinde görev yapan daire başkanları, şube müdürleri, Memur-Sen’e bağlı sendikaların başkan ve yöneticileri başta olmak üzere çok sayıda davetli katıldı.

İftar sonrası misafirlere selamlama konuşması yapan Sağlık-Sen Genel Başkanı Mahmut Kaçar, Sağlık-Sen’in hızlı bir büyüme trendi içinde olduğunu belirterek, üyeyi temel alan hizmet sendikacılığı anlayışı içinde hareket ettiklerini  söyledi. Genel Başkan Mahmut Kaçar, sendikacılığı bir iyilik hareketi olarak gördüklerinin altını çizerek şunları söyledi:

“Misyonumuz, her zaman ve her alanda iyiyi aramaktır. İlişkilerimizde ve hizmetimizde iyilik üzere olmayı vazife biliyoruz. Tüm amacımız, başta siz üyelerimiz ve ülkemizin iyiliğine ve huzuruna hizmet etmektir.”

“ÖZGÜRLÜK VE DEMOKRASİDEN YANAYIZ”

Başta sendikalar olmak üzere sivil toplum örgütlerinin ülkemizin demokratikleşmesi sürecinde çok önemli görevleri bulunduğunu kaydeden Sağlık-Sen Genel Başkanı Mahmut Kaçar, sendikal anlayışlarının temelinde özgürlük ve demokrasiye olan inancın yattığını ifade ederek şöyle konuştu:

“Memur-Sen camiası, ülkemizin özellikle son dönemde yaşadığı badirelerde bazı sivil toplum örgütleri gibi Türkiye’nin puslu havasından nasıl nemalanabilirim hesabıyla çetecilerle kol kola girmeyi değil, halkın yanında yer almayı seçmiştir, halkın değerlerinin savunucusu olmuştur. Ülkemizin demokratikleşmesi ve sivil bir Anayasaya kavuşması noktasında sivil toplum örgütü kimliğiyle mücadelesini sürdürecektir.”

 

MEMUR-SEN GENEL BAŞKANI AHMET GÜNDOĞDU:

 

“BİZ KÜLLİYE İNŞA EDECEĞİZ”

 

İftar Programına katılan Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu’da yaptığı konuşmada Memur-Sen’in ülkesinin ve milletinin geleceğini ön planda tuttuğunu söyledi. Gündoğdu, “Taş yontan 3 ustaya soruyorlar;  Ne yapıyorsunuz? Birisi taş yontuyorum diyor. İkincisi çoluk çocuğumun rızkını temin ediyorum diyor. Üçüncüsü ise gelecek için külliye inşa ediyorum diyor. Biz hizmet sendikacılığı yaparak kamu çalışanlarının özlük haklarını iyileştirmeye çalışırken, diğer yandan da ülkemizin geleceğini ihya ve inşa etmeye çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

82 Anayasası’nın demokratikleşme ve çağdaşlaşma önündeki en büyük engel olduğunu dile getiren Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, “Türkiye’nin kulliye inşa etmesi için yeni bir anayasaya ihtiyacı vardır.  Milleti temel alan özgürlükçü bir anayasa almalıdır. Ortak akıl hareketiyle millet iradesine sahip çıktık. Çıkmaya devam edeceğiz. Memur-Sen’in görevi bundan sonra da yeni ve özgürlükçü anayasanın oluşması için mücadele etmektir” dedi.

 

 

 

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo