Anı Yarışmamızın Ödülleri Sahiplerine Verildi

 

Sendikamızın bu yıl ilk kez düzenlediği ve geleneksel hale getirmeyi düşündüğü Anı Yarışması’nda ödüle hak kazanan üyelerimiz, düzenlenen törenle ödüllerini aldılar.

11 Ekim 2008 tarihinde Başkent Öğretmenevi’nde düzenlenen törenin açış konuşmasını Genel Başkanımız Mahmut Kaçar yaptı. Genel Başkan. Anı yarışmamıza gönderilen anıların son derece etkileyici bir içeriğe sahip olduğunu belirterek, ‘Bu kültür hizmetine anılarını göndererek katkı sunan herkese teşekkür ediyorum” dedi.  Genel Başkan Mahmut Kaçar konuşmasında şunları söyledi:

“İlk olarak, gönderilen anıların edebi açıdan güçlü bir anlatıma sahip olması, sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarını temsil eden bu büyük çatının başkanı olarak beni son derece mutlu etmiştir. Diğer yandan, ortaya çıkan bu eserin; özellikle medyanın da katkısıyla sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarına yönelik oluşan bir takım negatif yargıların haksızlığının da toplum vicdanında sorgulanmasını sağlayacağına inanıyorum. Sendikamız anı yarışmamızda dereceye giren anılar başta olmak üzere tüm anıları “Anılardan Bir Demet” adı altında kitaplaştırmıştır.

Bu anıları kitaplaştırmakla istedik ki, hayatın herhangi bir safhasında mutlaka uğranılan sağlık ve sosyal hizmet kurumlarında çalışan insanları toplumumuz, farklı bir pencereden tanıma ve anlama fırsatı bulsun. 70 milyonluk coğrafyamızın her köşesinde kar-kış demeden, yorgunluk –yılgınlık bilmeden insanlarımıza hizmet eden şefkat kahramanlarının insan hayatına, toplum sağlığına ve huzuruna verdiği önem, toplumumuzca idrak edilsin.”

Genel Başkanın konuşmasının ardından Erzincan Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nden Hamdi Ülker, birincilik ödülü kazanan anısını törene katılanlara okudu. Daha sonra, yarışma birincisine ödülünü vermek üzere TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Cevdet Erdöl kürsüye geldi. Cevdet Erdöl, Sağlık-Sen’e gerçekleştirdiği kültür hizmetinden dolayı teşekkür ederken ödül kazanan üyelerimizi de kutladı.

Tören yarışmada dereceye girenlere ödül ve plaketlerinin verilmesinin ardından sona erdi.

“ İlkler Unutulmaz ” adlı eseriyle birinci olan Hamdi Ülker’e (Erzincan) ödülünü TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Cevdet Erdöl verdi.

 

“ Mutluluğun Resmi ” adlı eseriyle ikinci olan Dilek Koparal’a (Adıyaman)ödülünü Sendikamız Genel Başkanı Mahmut Kaçar verdi.    

 

“ Kader mi Yoksa” adlı eseriyle üçüncü olan Alev Terzi’ye )Gümüşhane) ödülünü Memur Sen Genel Eğitim ve Dış İlişkiler Sekreteri Ahmet Kaytan verdi.

 

“ Kepek İlacının İyisi ” adlı eseriyle Sağlık Çalışanları Özel Ödülü kazanan Erol Akarsu’ya (G.Antep) ödülünü Sendikamız Genel Sekreteri Menderes Turbay verdi.

 

“ Mecburi Olmayan Hizmet” adlı eseriyle Jüri Özel Ödülü kazanan Alper Keten’e(Ankara) ödülünü Sendikamız Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Metin Memiş  verdi.

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo