Gündeme Getirdik, Takip Ettik ve Çözdük

 

Sorunları çözen sendikayız dedik, hizmetlerimize bir yenisini daha ekledik.

Sağlık-Sen olarak sadece biz gündeme getirdik sonuca ulaşması için yoğun girişimlerde bulunduk ve memur, santral memuru, daktilograf, ambar memuru, veznedar ve koruma ve güvenlik görevlisi ünvanlarında çalışan 11 bin 270 personelin, Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmenliği kadrosuna geçişini sağladık.

 

Sağlık-Sen’in yoğun girişimleriyle sonuçlandırılan VHKİ konusunda,  son olarak Genel Başkanımız Mahmut Kaçar, 2 Eylül 2008 tarihinde Sağlık Bakanı Recep Akdağ ile görüşmüş, görüşme sonrasında 11 bin 270 sağlık çalışanını ilgilendiren VHKİ kadrosunun müjdesini vermişti. Bakanlık, Veri Hazırlama Kontrol İşletmenliği Kadrosu ile ilgili illere tebliğat gönderdi.

 

En az lise mezunu ve Milli Eğitim Bakanlığı’nca onaylı en az 120 saatlik bilgisayar kullanım belgesine sahip olma şartlarını VHKİ kadrosuna geçecek olan sağlık çalışanlarının belgelemeleri gerekiyor. Bakanlık ilgili yazıda İl Sağlık Müdürlüklerine konunun ivedi biçimde takip edilmesi ve bilgisayar sertifikası bulunmayan personelin kurs sertifikası almalarının sağlanması talimatı verildi.

 

Veri Hazırlama Kontrol İşletmenliği kadrosuna geçiş imkanından,  memur, santral memuru, daktilograf, ambar memuru, veznedar ve koruma ve güvenlik görevlisi ünvanlarında görev yapan personel yararlanabilecek.

 

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Fevzi Gümrükçüoğlu imzasıyla gönderilen tebliğat şöyle:

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo