MEMİŞ, AFYONKARAHİSAR İL DİVAN TOPLANTISI İLE BEDEL ÖDEYENLER FİLMİNİN GALASINA KATILDI

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş günün, büyük ve güçlü Türkiye için yeniden kucaklaşma günü olduğunu, bu anlamda herkesin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesi gerektiğini söyledi.

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, Sağlık-Sen Afyonkarahisar Şubesi İl Divan Toplantısı’nın yanı sıra Bedel Ödeyenler filminin galasına da katıldı. Bir dizi ziyaretlerde de bulunan Memiş,  gündeme dair de açıklamalarda bulundu.

Burada konuşan Memiş, sendikacılığı ülkemiz ve milletimiz için yaptıklarını hatırlatarak, son günlerde yaşanan tartışmaları da bu anlayış içinde değerlendirdiklerini kaydetti.

‘Büyük ve Lider Türkiye’ idealini gerçekleştirmeye dönük icraatlarla bağdaşmayan yolsuzluk iddialarının toplum tarafından şaşkınlıkla izlendığini ifade eden Metin Memiş, “Siyasi iktidar, bu çerçevede varsa milletin malına kast etmiş ve yolsuzluğa bulaşmış olanları ayıklamalı, yolsuzlukla mücadele kavramına sığınarak milli irade üzerinde kalıcı vesayet kurma hesaplarının faillerini de bu vesileyle ortaya çıkarmalıdır” şeklinde konuştu.

Yolsuzluk iddialarının gündeme getiriliş şekliyle ilgili de değerlendirmelerde bulunan Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, toplumun bir kesimine yönelik devletin gücünü ve imkânlarını diğer toplumsal kesimleri yok sayacak ve onları hak kaybına uğratacak biçimde kullanması yönünde bir algı oluştuğunu ifade etti. Memiş, bu yönüyle, cemaat kanadına düşen görevin de kamuoyunda oluşan “milli irade üzerinde vesayet kurma çabaları suçlamasını” boşa çıkaracak söylem ve eylemlerle kamu vicdanını rahatlatmak olduğunu vurguladı.

Gündemdeki tartışmayı fırsat bilen ve bunun arkasına gizlenen küresel operasyonun, kurulmasına ramak kalan toplumsal bütünleşmeye zarar verdiğini ve yeni kutuplaşmalara da zemin hazırladığını ifade eden Memiş, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Gün, “Büyük ve Güçlü Türkiye” ideali için yeniden kucaklaşma günüdür. Memur-Sen ve Sağlık-Sen ailesi olarak, bu yolda bütün gücümüzle mücadele edeceğimizi kamuoyuna ilan ettik. Tarih boyunca ferasetiyle hakkın ve hakikatin yanında yer almış olan milletimizin, kendisini ve ülkesini hedef alan küresel operasyonu bozguna uğratarak üzerine düşen görevi yine yerine getireceğine inanıyoruz.”

Konuşmasında sendikal konulara da değinen Metin Memiş, sağlık çalışanlarına fiili hizmet zammı süresi verilmesi, ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması gibi öncelikli taleplerini hatırlattı. Toplu sözleşme ve Kamu Personeli Danışma Kurulu Toplantısı’nda dile getirdikleri bütün taleplerinin takipçisi olduklarını da kaydeden Memiş, laf değil hizmet ürettiklerini, sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının da bunu gördüğünü belirtti.

Sağlık-Sen olarak elde ettikleri kazanımlarla çalışanlara önemli avantajlar sağladıklarını da ifade eden Memiş, talepleri kazanıma dönüşene kadar mücadeleye devam edeceklerini söyledi.

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş İl Divan Toplantısı’nın yanı sıra ‘Bedel Ödeyenler’ filminin galasına katıldı. Film gösterimi sonrası Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban tarafından, Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş’e ziyaretin anısına plaket verildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İl Divan Toplantısı’na Sağlık-Sen Genel Başkanı Memiş’in yanı sıra Genel Başkan Yardımcısı Kemal Çırak, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Sağlık-Sen Şube Başkanı Abdülkadir Hız, Tabip Odası Başkanı Dr. Türker Bahçeli, İl Sağlık Müdürü Dr. Necip Yemenici, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Lütfi Akgün, Afyonkarahisar Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Dr. Ayhan Erenoğlu, Genel Sekreterlik Üst Yöneticileri’nden Dr. Hasan Arslan ile Sağlık-Sen Şube Yönetim Kurulu Üyeleri ve işyeri temsilcileri katıldı. Metin Memiş, ayrıca Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Sağlık Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğü, Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği’nin de aralarında bulunduğu kurumları ziyaret etti. Memiş ayrıca Afyonkarahisar Devlet Hastanesi’nde, Sağlık-Sen Temsilcilik Odası’nın açılışına katıldı ve Hastane Üst Yöneticisi Dr. Hasan Arslan’la görüştü.

 

 

 


  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo