Genel Başkan Memiş Kütahya’da

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş Kütahya Şube Başkanlığı tarafından düzenlenen İl Divan Toplantısı’na katıldı.

Sağlık-Sen’in klasik sendikacılık anlayışından uzak, insanı ve toplumsal değerleri ön plana alan vizyon sendikacılığı anlayışıyla yoluna devam ettiğini kaydeden Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, 200 bin üyesiyle Türkiye’nin en büyük sendikası olduklarını ve bu güçle sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının haklarını elde etme noktasında mücadelelerini sürdürmeye devam edeceklerini ifade etti.

Türkiye’ye yıllardır ayak bağı olan ve ülkenin önünü tıkayan pek çok sorunun bugün toplumsal mutabakatla çözüme kavuştuğunu belirten Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, sorunların çözümünden rahatsız olan bazı çevrelerin ince mühendisliklerle kirli oyunları devreye soktuğunu söyledi. Millet menfaatlerine aykırı hareket edenler varsa bunların üzerine gidilmesi gerektiğini kaydeden Memiş, operasyonların neticelerinin bir an önce ortaya çıkarılıp kamuoyu ile paylaşılması gerektiğini ifade ederek böylece kaos ortamından yararlanmak isteyen çevrelerin oyunlarını bozmanın önemli olduğunu söyledi.

MEMİŞ: SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ İÇİN MÜCADELEMİZ SÜRECEK

Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının yetkili sendikası olarak gerek bakanlık bürokratları ile gerekse TBMM Sağlık Komisyonu’ndaki yetkililerle yapılan görüşmelerde ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması, sağlık çalışanlarına yıpranma payı verilmesi, aile hekimlerinin nöbetlerden muaf tutulması, nöbet ücretlerinin tamamının arttırılması, görevde yükselme mağduru 2351 kişi için ve şartları tutan yardımcı hizmetler sınıfındakilere VHKİ kadrosu verilmesi gibi talepleri iletiklerini belirten Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, çalışanların öncelikli sorunlarının bir an önce çözülmesi gerektiğini ifade ederek, bu konudaki  mücadelelerini sürdüreceklerini söyledi.

AK Parti Kütahya Milletvekili Prof. Dr. Vural Kavuncu da yaptığı konuşmada hükümet olarak çalışanların sorun ve beklentilerini önemsediklerini kaydetti. Kendisinin de Tıp Doktoru olduğunu ve sağlık çalışanlarının sorunlarını bildiğini belirten Kavuncu, sağlık çalışanlarının beklentilerinin karşılanması ve hak ettikleri özlük haklarını almaları için çalışmalarını sürdürdüklerini ifade etti.

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo