Genel Merkezimiz Üniversite Hastanesi Çalışanları İle Bir Araya Geldi

 

Sağlık-Sen Genel Sekreteri Menderes Turbay:

“Üniversite hastanesi çalışanlarının hakları için mücadelemiz sürüyor”

 

Sendikamız Ankara’daki Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ve Ankara Üniversitesi İbni Sina Hastanesi’ndeki üyeleriyle Başkent Öğretmen evinde bir araya geldi. Toplantıya Sendikamız Genel Sekreteri Menderes Turbay, Genel Mali Sekreter Mehmet Güner Erdoğdu, Sendikamızın Hukuk Müşaviri Av. Serkan Güçlü, Ankara 1 Nolu Şube Başkanı Şenol Şahin, 2 Nolu Şube Başkanı Erdal Bolatçı ve Bakanlık Şube Başkanı Muhammet Ünlüler, şube yönetim kurulu üyeleri ile üyeler katıldılar.

Toplantıda konuşma yapan Sendikamız Genel Sekreteri Menderes Turbay, Sağlık-Sen’in üniversite hastanesi çalışanlarının hakları için mücadeleye devam ettiğini belirterek, başta döner sermaye ödemeleri ve lisans tamamlama hakkı olmak üzere yaşanan gelişmeler hakkında bilgi verdi.

YÖK Başkanı ile yıl içinde gerçekleştirdikleri toplantılar hakkında üyelere bilgiler veren Turbay, “Üniversite hastanelerinde görev yapan personelin döner sermaye tavan oranlarının artırılması ve 4/B kapsamındaki sözleşmeli personelin döner sermayeden faydalanması konusundaki mücadelemiz hedefine ulaştı ve bu konuda gerekli yasal düzenlemeler yapıldı. Ancak Sağlık-Sen başta döner sermaye olmak üzere üniversite hastanelerindeki çalışanların mağdur olduğu tüm konuların çözümü için mücadelesini sürdürecektir” şeklinde konuştu. Toplantıda daha sonra üyelerin sendikal ve hukuki konulardaki soruları sendika yöneticilerimiz ve Hukuk Müşavirimiz tarafından cevaplandırıldı.

Toplantının sonunda, 2009 yılının yetkili sendikası olma hedefindeki Sağlık-Sen’in en büyük atağı üniversite hastanelerinde gerçekleştirmesi noktasında kararlılık mesajı verildi.

 

Toplantıdan görüntüler:

 

 

 

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo