Her Yer Filistin, Hepimiz Filistinliyiz

 

Memur Sen İl Temsilcileri Ankara’da toplandı. Temsilciler, toplantı öncesi Güvenpark’ta bir araya gelerek Filistin’e destek açıklaması yaptı. Basın açıklaması yapılırken, her il temsilcisi ‘Her Yer Filistin, Hepimiz Filistinliyiz’ dövizi taşıdı.

Memur Sen İl Temsilcileri Ankara’da toplandı. Memur Sen İl Temsilcileri toplantı öncesi, Güvenpark’ta bir araya gelerek Filistin’e destek açıklaması yaptı. İl Temsilcileri adına basın açıklamasını Genel Başkan Ahmet Gündoğdu okudu.

Dünyanın tek terörist devleti İsrail’in kan dökmeye devam ettiğini söyleyen Ahmet Gündoğdu, “Filistin halkının yaşadığı İsrail zulmü karşısında, insanlık sivil toplum kuruluşlarıyla ayakta ve atakta, ancak devletler ve uluslar arası kuruluşlar sessiz ve umursamaz” dedi. Hastane ve  insani yardım konvoylarının, su ve gıda depolarının bombalarla yerle bir edildiğini söyleyen Gündoğdu, ‘İsrail BM’nin üyesi mi, BM İsrail’in kölesi mi’ diye sordu.


Gündoğdu, “BM, kendi binalarının bombalanmasına dahi sessiz ve tepkisiz kalmaktadır. BM Genel Sekreteri Ban Ki-Moon, konuyla ilgili açıklamalarında ve vahşetin mimarı İsrailli yöneticilerle yaptığı görüşmelerde taşıdığı sorumluluğa yakışmayacak biçimde hiçbir şey olmamış gibi davranmaktadır. Her geçen gün daha da artan insani tepkilere rağmen Birleşmiş Milletler’in yüzden fazla kararını fütursuzca ihlal etmeye devam eden İsrail’in bu tavrı, cevabını hep birlikte arayacağımız bir soruyu da beraberinde getiriyor. İsrail;Birleşmiş Milletlerin üyesi midir yoksa Birleşmiş Milletler İsrail’in kölesi midir? Genel Sekreteri’yle ve Güvenlik Konseyi’yle vahşete ve soykırıma seyirci kalan Birleşmiş Milletler’in isminin değiştirilmesini ve ortaya koyduğu bu tavra uygun olarak “Dağılmış Milletler”, “Duyarsız Milletler” ya da “Seyirci Milletler” ismini kullanmasını hatta kendine bile faydası olmayan bu kurumunun tamamen feshedilmesini teklif ediyoruz” şeklinde konuştu.

            “Barışı sağlamakla görevli BM ve NATO’nun sustuğu, Arap dünyasının ve AB’nin seyretmekle yetindiği İsrail zulmüne karşı; iktidarıyla, muhalefetiyle, kadınıyla, erkeğiyle, çocuğuyla, resmi ve sivil toplum kuruluşlarıyla ülkemiz tarihten gelen dayanışma kültürünün ve mazlumun yanında olma erdeminin gereklerini fazlasıyla yerine getirmektedir ve inanıyoruz ki yerine getirmeye de devam edecektir” şeklinde konuşan Memur Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, İsrail’in sergilediği vahşeti sona erdirmeye yönelik diplomatik gelişmelerin ve bölge ülkelerinin konuya hassasiyet göstermelerini sağlayacak girişimlerin ülkemizin öncülüğünde yürütülmesini de takdirle izlediklerini kaydetti.

 

 

MEMUR SEN GENEL BAŞKANI AHMET GÜNDOĞDU’NUN

BASIN AÇIKLAMASININ TAM METNİ İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo