Memur-Sen İl Temsilcileri Ankara’da Toplandı

 

Memur-Sen İl Temsilcileri 17 Ocak 2009 tarihinde toplandı. Aynı gün Güvenpark’ta bir araya gelerek Filistin’e destek açıklaması İl Temsilcileri daha sonra Konfederasyon Genel Merkezi’nde toplanarak, gündemdeki konuları değerlendirdi.

 

İl Temsilciler Toplantısının Divanında, Memur-Sen Genel Sekreteri ve Sendikamız Genel Başkanı Mahmut Kaçar, Memur-Sen Genel Mevzuat ve Toplu Görüşme Sekreteri ve Enerji-Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul ile Memur-Sen Genel Mali Sekreteri ve Büro-Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan yer aldı.

 

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, toplantıda yaptığı konuşmada, ücret sendikacılığı yerine hizmet sendikacılığını, sorunlu sendikacılık yerine çözüme paydaş, sorumlu sendikacılık anlayışını benimsediklerini söyledi. Bu yaklaşımla sendikal örgütlenme ve sivil toplum kuruluşlarına eğreti bakanlara yeni bir tercih sunduklarını söyleyen Gündoğdu, ‘Üyelerimiz, ülkemiz ve insanlık adına sendikacılık yapmayı önemsedik” şeklinde konuştu.

‘Memur-Sen bağımsızdır fakat tarafsız değildir’ diyen Ahmet Gündoğdu, haktan ve halktan yana olduklarını, millet ve milli iradenin tarafında olduklarını vurguladı.

Memur Sen’in sırtında, demokrasi dışı kamburlar taşımadığını ve bundan sonra da taşımayacağını dile getiren Gündoğdu, daha sonra şöyle konuştu: “Sizlerden aldığım güçle buradan haykırıyorum. Memur-Sen, ilkeleri, değerleri ve hedefleri doğrultusunda her konuda ve olayda bizatihi taraftır, taraftar değildir. Memur-Sen sırtında demokrasi dışı kamburlar taşımıyor ve taşımayacak. Demokratikleşme ve özgürleşme taleplerimizden taviz vermedik vermeyeceğiz. Bizimle aynı kulvarda bulunan bir çok sivil toplum kuruluşu kendilerine varlık sebebi olacak yeni sorunlar üretmeye ve bulmaya çalışırken, bizler varlığımızı güçlendirecek ve tarihe not düşecek yeni eylemlerin ve çözümlerin peşinde koşuyoruz. Bu ufuk, gölleri nehirlere dönüştürmeyi hedefleyen insanların var ettiği Memur-Sen iklimiyle yaşanabilir. Sizlere ve bizlere düşen görev, yolunu ve yönünü Yaradan’ın pusulasıyla belirleyen bir camiayı daha da yukarılara taşıyacak iklimleri oluşturmaktır. Bu denli büyük sorumlulukları bulunan ve kamuoyunun takdirini kazanan başarılara imza atan Memur-Sen’in, Başkanlar Kurulu’nda başarıların asıl mimarı olan sizlerle birlikte olmaktan büyük bir onur ve haz duyuyorum.”

 

 

“MEMRU-SEN SİVİL İNSİYATİFİN ÖNCÜLÜĞÜNÜ YAPIYOR”

 

İl Temsicileri Toplantısında konuşan Sendikamız Genel Başkanı Mahmut Kaçar, Memur-Sen’in Filistin davasında olduğu gibi bir çok ülke meselesinde sivil inisiyatife öncülük ettiğine dikkat çekerek şunları söyledi:

 “Ülkemiz kamuoyunda Memur-Sen’imizin artan önemi, Konfederasyonumuza bağlı tüm sendikalara da ilgiyi artırmıştır. Bilindiği gibi 2008 yılının en çok büyüyen sendikası olan Sağlık-Sen, bugün geldiği nokta itibariyle yetkiye çok yaklaşmış durumdadır. Hedefimiz, 15 Mayıs tarihine açık ara önde girerek, Memur-Sen’in toplu görüşme masasındaki yerini artırmaktır. Bugün Türkiye’nin en büyük kitle örgütü olma noktasına çok yakın olan Konfederasyonumuz Memur-Sen’in; geleceğe dair vizyonunu belirlemek, gerek kamu çalışanlarının sorunları, gerekse ülke meseleleri konusunda Memur-Sen ve bağlı sendikaların önümüzdeki dönem itibariyle atması gereken adımları tespit etmek amacıyla bir aradayız. Toplantımızın ülkemizin ve milletimizin aydınlık geleceğine katkı sunacak sonuçlar doğurmasını diliyorum”

 

Toplantıda Genel Başkanımızın konuşmasının ardından sırasıyla, Memur-Sen Genel Teşkilatlanma Sekreteri ve Diyanet-Sen Genel Başkanı Ahmet Yıldız, Memur-Sen Genel Mevzuat ve Toplu Görüşme Sekreteri ve Enerji-Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Memur-Sen Genel Mali Sekreteri ve Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, Memur-Sen Genel Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Sekreteri Halit Ortaköy, Memur-Sen Genel Eğitim ve Dış İlişkiler Sekreteri Ahmet Kaytan, Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Mürsel Turbay, Toç-Bir-Sen Genel Başkanı Günay Kaya, Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanı Halil İbrahim Kütük, Birlik Haber-Sen Genel Başkanı Ali Erdoğan,  Bayındır Memur-Sen Genel Başkanı Abdulhadi Karasapan, Kültür Memur-Sen Genel Başkanı Galip Yıldırım ve Emekli Bir-Sen Genel Başkanı İsrafil Odabaş da birer konuşma yaparak kendi hizmet kollarındaki gelişmeler ve yetkili konfederasyon olma yolunda yapılacak çalışmalar hakkında il temsilcilerini bilgilendirdi.

Toplantıda daha sonra İl Temsilcileri söz alarak, illerinde gerçekleştirdikleri etkinlik, üye çalışmaları hakkında bilgiler verdiler ve  genel merkez yönetiminden beklentilerini dile getirdiler.

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo