Yüzbinler Ankara’dan Haykırdı: “Her Yer Filistin, Hepimiz Filistinliyiz”

 

Başkent’ten ve yurdun çeşitli bölgelerinden Sıhhıye Meydanına akan yüzbinler “Katil İsrail” “Gazze İsrail’e mezar olacak” gibi sloganları atarak Filistin halkının yanında olduğunu görterdi.

 

MEMUR-SEN, HAK-İŞ, MÜSİAD, MAZLUMDER ve AGD’nin düzenlediği ‘Akan Kan Durana Kadar Her Yer Filistin, Hepimiz Filistinliyiz’mitingi, Ankara Sıhhıye’de gerçekleştirildi. Mitinge başta Sağlık-Sen üyeleri olmak üzere Memur-Sen’e bağlı sendikalardan büyük oranda katılım gerçekleşti. Sağlık-Sen Teşkilatı ve Memur-Sen’e bağlı diğer sendikaların üyeleri, yurdun çeşitli bölgelerinden otobüslerle Ankara’ya akın etti.

 

 Yüzbinlerin doldurduğu mitingde konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Gündoğdu, “Sözde uygar dünya devletlerinden bu vahşete dur diyecek cesur bir sesin çıkmadığını üzülerek gördük.  Büyük bir suskunluk var. Dünya sustu. AB sustu. İslam Ülkeleri sustu. BM seyretti. Her geçen gün daha da artan insani tepkilere rağmen, Birleşmiş Milletler’in yüzden fazla kararını fütursuzca ihlal etmeye devam eden İsrail’in bu tavrı, cevabını hep birlikte arayacağımız bir soruyu da beraberinde getiriyor. İsrail; Birleşmiş Milletlerin üyesi midir yoksa Birleşmiş Milletler İsrail’in kölesi midir?” şeklinde konuştu.

 

BM’nin bu acziyetine karşılık, bu kurumun isminin değiştirilmesini öneren Gündoğdu, ortaya konulan tavra uygun olarak “Dağılmış Milletler”, “Duyarsız Milletler” ya da “Seyirci Milletler” ismini teklif ettiklerini kaydetti.

 

“Mitinge Sendikamız Genel Sekreteri Menderes Turbay, Genel Mali Sekreteri M. Güner Erdoğdu, Genel Basın Yayın ve Dış İlişkiler Sekreteri Semih Durmuş, Sendikamız Ankara Ankara Şubelerinin Başkan ve Yöneticileri ile Çeşitli illerden gelen şube başkan ve yöneticileri de katıldılar. 

 

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo