Memur-Sen: Başbakanımız Ezilenlerin Sesi Olmuştur

 

Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, Dünya Ekonomik Forumu toplantısı kapsamındaki "Gazze Orta Doğu'da Barış Modeli" oturumunda katliamları savunan İsrail Cumhurbaşkanı Peres, katillerin safında yer alan panel yöneticisi ve zulmü alkışlayan katılımcılara karşı verdiği tepkiye katılıyor ve destekliyoruz.

 

Yeryüzünün mazlum halklarını lanetliler ilan eden emperyalizmin temsilcileri ve onları arkasına alan  şımarık İsrail yönetiminin katil Cumhurbaşkanı Şimon Peres, uzun zamandır ertelenen hak ettiği cevabı bu toplantıda  ilk defa  almıştır.

 

Travmaya uğratılmış, kaynakları yağmalanmış, yağmalanmaya devam edilen insanlık uzun zamandır böyle bir yüzleşmeyi  hak ettiklerini biliyor ve bekliyorlardı. Bunun Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından gerçekleştirilmiş olması tesadüfi değildir. Sahip olduğumuz tarihsel birikim  ve sorumluluk; dünyanın en saygın  milletlerinden birinin Başbakanı olmanın gereğini yerine getirmiştir. Başta milletimiz, İslam alemi, Gazze’de şehit olan çocuklar ve ezilen tüm halkların  sözcüsü ve sesi olmuştur.

 

Diplomatik teamüller adına iki yüzlü olmayı ve  üç maymunları oynamayı içselleştirilmek zorunda bırakılmış başta bizim hariciyemiz olmak üzere bu alanda çalışan tüm diplomatlara ilham kaynağı olacak yeni bir model ortaya koymuştur.

Sayın Başbakanımız  milletimizin ve ezilen tüm  halkların sesi olduğunu bir kez daha göstermiştir. Bu onurlu duruşundan dolayı tebrik ediyor ve asla geri adım atmamasını istiyoruz. Şimon Peres’in yerli temsilcileri olan  emekli  diplomat artıklarının ve paralı kalemşörlerin tutumlarını kınıyor, efendilerine benzer bir şekilde başta  Başbakanımız olmak üzere tüm milletimizden özür dilemelerini bekliyoruz.

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo