Sağlık Bakanlığı’na Alınacak 4/B’li Sözleşmeli Personel Listesini Açıklıyoruz

 

Sağlık Bakanlığı’na 4/B Kapsamında alınacak personel ile ilgili prosedür ve başvuru tarihleri Sağlık Bakanlığı ve ÖSYM tarafından yayınlanan tebliğle duyurulmuştu. Sağlık-Sen olarak Bakanlığın 4/B kapsamında alacağı 14939 personelin hangi branşta ve kaç adet alınacağını açıklıyoruz.

 

4/B kapsamında alınacak sağlık personelinin listesi için tıklayın

 

 

 

 

Sağlık Bakanlığı ve ÖSYM’nin Sözleşmeli Personel alımı hakkında duyuruları

 


SAĞLIK BAKANLIĞI
PERSONEL GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI HAKKINDA DUYURU

181 sayılı Sağlık Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin ek 3’üncü maddesi hükümleri çerçevesinde, ücretleri döner sermayeden veya merkezî yönetim bütçesinden karşılanmak suretiyle, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 36’ncı maddesinde belirtilen sağlık hizmetleri ve yardımcı sağlık hizmetleri sınıfındaki unvanlarda çalıştırılmak üzere 657 sayılı Kanunun 4/B maddesine göreÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile sözleşmeli personel alımı yapılacaktır.

 

BAŞVURU BİLGİLERİ

 

Hangi kuruma, hangi unvanda, ne kadar sözleşmeli personel alınacağına ilişkin detaylı bilgi, ÖSYM tarafından www.osym.gov.tr internet sitesinde yayımlanacak olan KPSS – 2009/1 Tercih Kılavuzunda yer alacaktır.

Adaylar tercihlerini, 09 – 13 Şubat 2009 tarihleri arasında ÖSYM’nin www.osym.gov.tr internet sitesinde yayımlanacak olan Kılavuzda yer alan kurallara göreinternet üzerinden kendileri yapacaklardır. ÖSYM’ye veya Bakanlığımıza posta yoluyla gönderilen ya da elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır.

KPSS – 2009/1 Sağlık Bakanlığı Tercih Kılavuzuna göre yapılacak yerleştirmeye başvuracak adayların, daha sonra herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için bu kılavuzu dikkatle incelemeleri ve kurallara uygun olarak tercihlerini yapmaları gerekmektedir.

 

 

 

ÖSYM BAŞKANLIĞI’NIN DUYURUSU

 

(02 Şubat 2009)

T.C. Sağlık Bakanlığının Sözleşmeli Pozisyonlarına Yerleştirme Yapmak için Adaylardan Tercih Alınması

T.C. Sağlık Bakanlığının 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre istihdam edeceği sözleşmeli pozisyonlara yerleştirme yapmak amacıyla adaylardan tercih alınacaktır.

Bu amaçla hazırlanan Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS-2009/1 T.C. Sağlık Bakanlığı Tercih Kılavuzunda ortaöğretim, önlisans ve lisans düzeyindeki sözleşmeli pozisyonlar yer almaktadır.

Kılavuzda yer alan sözleşmeli pozisyonlardan tercih yapabilmek için 28-29 Haziran 2008 tarihlerinde yapılmış olan 2008-KPSS Lisans veya 21 Eylül 2008 tarihinde yapılmış olan 2008-KPSS Ortaöğretim/Önlisans’a girilmiş ve ortaöğretim mezunları için KPSSP94, önlisans mezunları için KPSSP93 ve lisans mezunları için KPSSP3 puanının alınmış olması gerekir.

Adaylar tercihlerini 9-13 Şubat 2009 tarihleri arasında ÖSYM’nin www.osym.gov.tr internet sitesinde yayımlanacak olan Kılavuzda yer alan kurallara göre internet üzerinden kendileri yapacaklardır. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır.

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo