Lisans Tamamlama Yeni Öğretim Dönemine Yetişiyor

 

Memur-Sen Genel Sekreteri ve Sendikamız Genel Başkanı Mahmut Kaçar, sağlık çalışanlarına lisans tamamlama hakkı konusunda çalışmaların tamamlanma aşamasına geldiğini ve programın yeni öğretim dönemine yetiştirileceğini söyledi.

 

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Memur-Sen Genel Sekreteri ve Sendikamız Genel Başkanı Mahmut Kaçar ile Toç Bir-Sen Genel Başkanı Günay Kaya, YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan’ı ziyaret ettiler.

 

Çeşitli konuların görüşüldüğü ziyarette, üniversite hastanelerinde yaşanan döner sermaye sorunları ve lisans tamamlama hakkı ile ilgili konular da gündeme geldi.  Döner sermaye adaletsizliğini giderecek düzenlemelerin YÖK Genel Kurulu’nda görüşüldüğünü belirten YÖK Başkanı Özcan, bu konudaki çalışmaların yakın zamanda tamamlanacağı bilgisini verdi.

 

“LİSANS TAMAMLAMA YENİ ÖĞRETİM DÖNEMİNE YETİŞİYOR”

 

Genel Başkanımız Mahmut Kaçar, ziyarete ilişkin yaptığı açıklamada, sağlık çalışanlarının merakla beklediği lisans tamamlama hakkının yeni öğretim dönemine yetişeceğini söyledi. YÖK Başkanı ile yaptıkları görüşmede konuyu gündeme getirdiğini belirten Genel Başkan, YÖK Başkanının kendilerine, Sağlık Bakanlığı ile eşgüdüm içinde yürüttükleri çalışmaların son derece uyum içinde devam ettiğini ve yeni öğretim dönemine lisans tamamlama programının hazır olacağı bilgisini verdiğini söyledi.


 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo