Hıfzıssıhha Başkanlığı VHKİ İçin Düğmeye Bastı

 

Sendikamızın Sağlık Bakanlığı’nın ardından hizmet kolumuzdaki diğer kurumlarda çalışan memurların VHKİ kadrosuna geçişi noktasındaki girişimleri sürüyor.

 

Refik Saydam Hıfzıssıhha Merkezi Başkanlığı, memur, ambar memuru, veznedar, şoför ve daktilograf kadrolarında çalışan ve şartları tutan personelin bilgisayar işletmeni, veri hazırlama ve kontrol işletmeni kadrolarına geçirilmeleri konusundaki sendikamızın yazılı başvurusuna verdiği cevapta, konu ile ilgili çalışma başlatıldığını bildirdi.

 

Sendikamız, Refik Saydam Hıfzıssıhha Başkanlığı’na 26 Şubat 2009 tarihinde yaptığı yazılı başvuruda, kurumda çalışan ve işlerini bilgisayar vasıtasıyla yürüten personelin fiili durumlarına uygun kadroya ve özlük haklarına sahip olması gerektiğini belirtmiş ve bu konuda hakkaniyetin sağlanması için gerekli çalışmaların başlatılması talebinde bulunmuştu.

 

Sendikamızın Başvuru yazısı için tıklayınız

 

Sendikamızın talebini haklı bulan Refik Saydam Hıfzıssıhha Başkanlığı’nın sendikamıza gönderdiği yazıda, “memur, ambar memuru, veznedar, şoför ve daktilograf kadrolarında çalışan personelden Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğine göre şartları tutan personele Bilgisayar İşletmeni / Veri Hazırlama Kontrol İşletmeni kadrolarının verilmesi için gerekli çalışmalara başlanılmıştır”denildi.

 

VHKİ ve Bilgisayar İşletmenliği kadrolarına geçen memurlar, maaş ve döner sermaye gelirlerinde artış, kadrolarının 3. dereceye kadar düşmesi ve emekliliklerinde daha yüksek oranda maaş alma gibi avantajlara kavuşuyor. VHKİ kadrosuna başvuracak olanların bilgisayar sertifikalarının olması gerekiyor.

REFİK SAYDAM HIFZISSIHHA BAŞKANLIĞI’NIN SENDİKAMIZA GÖNDERDİĞİ YAZI

   • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo