Sendikamızdan Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Nihat Tosun'a Ziyaret

 

Sendikamız Genel Başkanı Mahmut Kaçar ve Genel Sekreter Menderes Turbay, Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Nihat Tosun’u ziyaret ettiler.

Görüşmede Sözleşmeli personel ile ilgili Bakanlar Kurulu Kararını gündeme getiren Genel Başkanımız Mahmut Kaçar,  Sağlık Bakanlığı’nın zaman kaybetmeden, gözü kulağı Sağlık Bakanlığı’nda olan sözleşmeli personeli bir an önce sevindirmesi gerektiğini söyledi.

Genel Başkanımız Mahmut Kaçar, görüşmede ayrıca 4/B’liler için verilen hakların 4924’lülere de tanınması noktasında Sağlık Bakanı ile geçmişte yaptıkları görüşmelere dikkat çekerek, “Sayın Bakanımız, bu görüşmelerimizde 4924 Kapsamında çalışan sözleşmeliler ile ilgili düzenleme için 4/B’liler ile ilgili Bakanlar Kurulu Kararını beklediklerini belirtmiştir. 4924 Sayılı Kanun kapsamında çalışan sözleşmeli personele de teşmili için gereken yasal düzenlemenin de çalışma barışının korunması adına bir an önce hayata geçirilmesi gerekmektedir” diye konuştu.

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Nihat Tosun, sözleşmeli personel ile ilgili yönerge hazırlıklarının başladığını ve kısa süre içinde tamamlanması için gayret gösterildiğini ifade etti.  4924 Kapsamında çalışanlar için ise ayrı bir yasal düzenlemeye ihtiyaç duyulduğuna dikkat çeken Tosun, bu konuda da gereken yasal düzenlemeye ilişkin çalışmaların başlatılacağını kaydetti.

LİSANS TAMAMLAMADA PROTOKOL HAZIR

Genel Başkanımız Mahmut Kaçar, Sağlık Bakanlığı Müsteşarı ile görüşmesinde sağlık çalışanlarının merakla beklediği lisans tamamlama konusu da gündeme getirdi. Müsteşar Nihat Tosun ise, lisans tamamlama hakkı ile ilgili protokolün hazır olduğunu, inceleme ve onay için Sağlık Bakanının önüne sunulacağını kaydetti.

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo