Hizmetli Kadrosundaki Personele VHKİ Kadrosu Geliyor

 

Sendikamız Genel Başkanı Mahmut Kaçar, 11 bin 270 memurun VHKİ kadrosuna geçişini sağlayan Sağlık-Sen’in söz verdiği gibi hizmetlilerin de VHKİ kadrosuna geçiş sürecini başlattığını söyledi.

Genel Başkanımız Mahmut Kaçar, 10 Nisan 2009 tarihinde Sağlık Bakanı Recep Akdağ ile yaptıkları görüşmede Yardımcı Hizmetler Sınıfında çalışan lise, yüksekokul ve üniversite mezunu personelin Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmenliği kadrosuna geçişi konusunun netleştiğini söyledi. Hizmetlilerin VHKİ kadrosuna geçişi konusunda 2008 Eylül ayından bu yana yoğun girişimlerde bulunduklarını belirten Genel Başkanımız, “Biz hizmetlilerin memur kadrosuna değil, daha üst imkanlara sahip VHKİ kadrosuna geçişi için uğraş verdik ve bu teklifimizin Bakanlık nezdinde kabul gördüğünü aylar öncesinden basın yoluyla kamuoyuna duyurduk. Sayın Bakanımız ile son görüşmemizde de konuyu netleştirdik. Sayın Bakanımıza hassasiyetinden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi. 

Sağlık Bakanlığı’nın şartları tutan tüm hizmetli kadrosundaki personelin VHKİ kadrosuna geçişi için yeterli sayıda kadro ilan edeceğini belirten Genel Başkan Mahmut Kaçar, bu yıl içinde görevde yükselme eğitimlerinin başlayacağını ve ardından görevde yükselme sınavı yapılacağını kaydetti. Kaçar, şartları tutan Yardımcı Hizmetler Sınıfındaki çalışanlardan bilgisayar sertifikaları olmayanlara bilgisayar sertifikası edinmeleri çağrısında da bulundu.

“SAĞLIK-SEN’İN VİZYONUNDA SORUNLARA HAYAT HAKKI YOKTUR”

11 bin 270 memurun VHKİ kadrosuna geçişinde olduğu gibi hizmetli kadrosunda çalışanların VHKİ kadrosuna geçişinin de Sağlık-Sen’in çözüm odaklı sendikacılığının ürünü olduğunu belirten Genel Başkanımız açıklamasını şöyle sürdürdü:

 “Sağlık-Sen’in, sendikal vizyonunda sorunlara hayat hakkı yoktur.  Yedi yıldır çözüme kavuşmayan bir konuyu çözüme kavuşturan Hizmet sendikacılığımız, sağlık çalışanlarının sorunlarının yıllar boyunca nasıl nemalanma aracı olarak kullanıldığını bir kez daha ortaya çıkarmıştır. Bugün itibariyle sayısal çoğunluğu yakalayan Sağlık-Sen’in ortaya koyduğu bu sendikal vizyon ve gerçekleştirdiği hizmetler, önümüzdeki dönemin yetkili sendikası olarak yapacaklarının da en somut teminatıdır. Sağlık ve sosyal hizmet çalışanları, bu yıl toplu görüşme masasına oturacak olan Sağlık-Sen’in farkını göreceklerdir”

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo