Sendikamızdan Ücretsiz Yemek İle İlgili Önemli Açıklama

 

Sendikamız Genel Başkanı Mahmut Kaçar, sağlık çalışanlarına ücretsiz yemek ile ilgili düzenlemenin gecikmesi üzerine bazı çevrelerin bulanık suda balık avlamaya kalktığını belirterek, “Düzenleme en kısa zamanda yürürlüğe girecektir ve yürürlük tarihi 1 Ocak 2008 olacaktır. Bugüne kadar yemek ücreti kesilen tüm sağlık çalışanlarının, uğradıkları hak kayıpları telafi edilecektir” şeklinde konuştu.

Genel Başkanımız Mahmut Kaçar’ın konu ile ilgili açıklaması şöyle:

Sorunlardan nemalanmayı alışkanlık haline getirmiş çevreler, Bakanlar Kurulu’nda imza aşamasında olan  ve ücretli yemek uygulamasını sona erdiren düzenlemenin gecikmesini fırsat bilerek bulanık suda balık avlamaya kalkmaktadırlar.

Sağlık-Sen olarak her zaman “Ne aldananlardan, ne de aldatanlardan olunuz” ilkesine bağlı kalarak hitap ettiğimiz kitleye karşı sorumluluklarımızı yerine getirmeye çalışıyoruz. Bizler ücretli yemek sorununu nemalanma aracı olmaktan çıkardık. Sağlık çalışanlarından bugüne kadar haksız yere kesilen yemek ücretlerinin geri ödenmesi için çaba gösterdik.  Düzenleme  1 Ocak 2008 tarihinden itibaren yürürlüğe girecektir. Bir çok yerde yürürlüğe girmesi beklenmeden yemek ücreti kesintilerine son verilmiştir. Ancak bazı yerlerde kesintilerin devam ettiği bilgimiz dahilindedir. Çözüm sürecine katkı sağlamak yerine bu durumu fırsat olarak kullanmayı tercih eden çevrelere sağlık çalışanları hiçbir koşulda itibar etmemelidir. Sağlık-Sen tüm sağlık çalışanlarına yemek ücreti konusunun çözüme kavuştuğunu açıklamış, yaşanan mağduriyetin giderileceğinin sözünü vermiştir ve sözünün arkasındadır. 

Sağlık-Sen’in gündeminde bugün itibariyle hizmetli kadrosundaki çalışanların VHKİ kadrosuna kavuşması, döner sermaye adaletsizliğinin giderilmesi gibi birçok sorunun çözümü bulunmaktadır. Basından da takip edildiği üzere bu konuda sendikamızın girişimleri sonucu önemli gelişmeler yaşanmaktadır.

Bu nedenle, geçmişin kötü alışkanlıklarından kurtulamayan çevrelere itibar edilmemesini rica ediyoruz. Tüm sağlık çalışanlarını, Sağlık-Sen’in, sorunlardan arınmış çalışma koşulları ve üst düzey haklar temelinde belirlediği hedefe destek vermeye çağırıyoruz.

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo