Bakanlık Yetkilileri İle 4/B’liler İle İlgili Yönergenin Kapsamını Görüşüyoruz

 

Sağlık Bakanlığı, 4/B’lilerin Bakanlar Kurulu kararı ile yürürlüğe giren haklarına ilişkin yönerge hazırlıkları kapsamında Sendikamız yönetimi ile bir araya geliyor.

Sendikamız Genel Merkez Yönetimi 6 Nisan 2009 tarihinde Sağlık Bakanı Müsteşarı ile görüşmüş ve 4/B’lilerin, Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe giren haklarıyla ilgili Sağlık Bakanlığı’nın bir an önce gerekli düzenlemeyi gerçekleştirmesi yönündeki sendika taleplerini iletmişlerdi. Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Nihat Tosun da bu konuda yönerge hazırlıklarına başladıklarını sendikamız yöneticilerine iletmiş, sendikamız da bu gelişmeyi basın yoluyla kamuoyuna duyurmuştu.

Konu ile ilgili yönerge hazırlıklarını başlatan Sağlık Bakanlığı, yönergenin kapsamına dair görüşlerimizi almak üzere sendikamız yöneticilerini görüşmeye davet etti. Sendikamız Genel Başkanı Mahmut Kaçar ve Merkez Yöneticilerimiz, Bugün Bakanlık yetkilileri ile görüşecek ve söz konusu yönergeye ilişkin görüşlerini aktaracaklardır.

Sendikamız Genel Başkanı Mahmut Kaçar, bugünkü görüşmemizde yönergede 4/B’lilerin  eş durumu tayin hakkının, tüm kısıtlamaların ortadan kalktığı bir şekilde düzenlenmesi talebinde bulunacaklarını söyledi.

4924’lülerin eş ve sağlık mazereti tayinleri konusunda Sağlık Bakanı ile yaptıkları görüşmede, bu konuda bir yönetmelik değişikliği çalışması yapılmasının benimsendiğine dikkat çeken Genel Başkan, “Bugünkü görüşmemizde, 4924’lülerin eş ve sağlık durumu tayinlerine ilişkin düzenlemenin de 4/B’liler ile ilgili yönerge hazırlıklarıyla eş zamanda yürütülmesi taleplerimizi ileteceğiz” şeklinde konuştu. 

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo