Hizmetlilerin VHKİ kadrosuna geçişi için Sağlık Bakanı talimat verdi

 

Sağlık Bakanlığı, Yardımcı Hizmetler Sınıfında çalışan personelin VHKİ kadrosuna geçişi için yeterli sayıda kadro ilan edecek ve görevde yükselme sınavı açacak.

Sendikamızın , Yardımcı Hizmetler Sınıfındaki personelin VHKİ kadrosuna geçişi için yürüttüğü girişimler sonucu Sağlık Bakanının talimatı doğrultusunda çalışma başlatıldı.

Sendikamız Genel Başkanı Mahmut Kaçar, Sağlık-Sen’in Yardımcı Hizmetler Sınıfındaki personelin kadroya geçişi için 2008 Eylül ayında başlattığı girişimlerin 10 Nisan 2009 tarihinde Sağlık Bakanı ile yaptıkları görüşmede sonuca bağlandığını belirterek, “Yardımcı Hizmetler Sınıfında çalışan personel için bu yıl içinde yeterli sayıda kadro ilan edilecektir. Lise, yüksekokul ve üniversite mezunu personel için eğitimler başlatılacak ve görevde yükselme sınavı yapılacaktır” dedi.

Hizmetli kadrosundaki personelin VHKİ kadrosuna geçişi ile ilgili Bakanlığın çalışma başlatmasına rağmen bazı çevrelerin bu konuda spekülasyona devam ettiğini dile getiren Genel Başkanımız Mahmut Kaçar, “ Sağlık-Sen olarak hizmetlilerin memur kadrosuna değil, daha üst imkanlara sahip VHKİ kadrosuna geçişi için uğraş verdik ve bu teklifimizin Bakanlık nezdinde kabul gördüğünü aylar öncesinden basın yoluyla kamuoyuna duyurduk. Sağlık Bakanı ile 10 Nisan 2009’daki görüşmemizde konu ile ilgili çalışma başlatılmış ve takvim işlemektedir" şeklinde konuştu.

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo