Sendikamız Yöneticilerinden Şevket Yılmaz Devlet Hastanesine Geçmiş olsun Ziyareti

 

Sendikamız Genel Başkanı Mahmut Kaçar, Genel Teşkilatlanma Sekreteri Metin Memiş ve Genel Mali Sekreter M. Güner Erdoğdu, Bursa Şevket Yılmaz Hastanesi çalışanlarına geçmiş olsun ziyaretinde bulundular.

Hastanede yangın sonrası incelemelerde bulunan Genel Başkan, daha sonra hastane önünde sağlık çalışanları ile birlikte basın açıklaması yaptı.

Çıkan yangında 8 vatandaşımızın ölümünden derin üzüntü duyduklarını belirten Genel Başkanbu üzücü olayda 'projelendirme aşamasından bugüne kadar hadiseye sebebiyet verenlerden' hesap sorulması gerektiğini söyledi.

Hastane çalışanlarının yangına çok hızlı ve fedakarca müdahale ettiğini vurgulayan Genel Başkanımız Mahmut Kaçar şunları dile getirdi: "Gerek yoğun bakımda gerekse yeni doğandaki hastaları, çok kısa zamanda yoğun duman içinden alarak, hayatlarını tehlikeye atan sağlık çalışanları ciddi anlamda fedakarlık yapmıştır. Türkiye'de bu tür meselelere bakış açısından fotoğrafı net olarak okumama sorunu var. Konuyla ilgili net sonuçlar çıkmadan ilk gün ilk saatlerde olayı toplu şekilde sağlık sistemini karalamaya dönük veya toplumda infial açmaya neden olabilecek bazı açıklamalar yapıldı. Bazı meslek odalarının ve sivil toplum örgütlerinin buna alet olması bizi üzdü. Bu konuda projelendirme aşamasından bugüne kadar bu hadisenin yaşanmasına sebebiyet veren kim olursa olsun hesabı mutlaka sorulmalıdır."

Kamuya açık yerlerin denetimden geçmesi gerektiğini vurgulayan Genel Başkan, bunun bir hükümet politikası haline dönüştürülmesi, ciddi anlamda sağlığa bütçe ayrılması ve bu anlamdaki sıkıntının giderilmesinin şart olduğunu ifade etti.

Genel Başkan Açıklamasını şöyle sürdürdü:

Sağlık-Sen olarak, Bursa Şevket Yılmaz Devlet Hastanesi’nde yaşanan ve 8 hastamızın vefatıyla sonuçlanan acı olayın bir daha yaşanmamasını temenni ediyorum. Vefat eden 8 vatandaşımıza Allahtan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Bu vesile ile bir kez daha, sağlık çalışanlarının yangında hastaların tahliyesi konusunda ortaya koydukları fedakar çalışmalara  teşekkür ediyorum.

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo