Başkanlar Kurulumuz İstanbul’da Toplandı

 

Başkanlar Kurulumuz yetki sonrası İstanbul’da toplandı. Genel Başkanımız Mahmut Kaçar, “Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının tek yetkili sendikası olarak yüklendiğimiz sorumluluğun bilincindeyiz” dedi.

Sendikamız Başkanlar Kurulu, 6-7 Haziran 2009 tarihlerinde İstanbul’da toplandı. Sağlık-Sen’in sağlık ve sosyal hizmet kolunda en büyük ve tek yetkili sendika olmasının ardından gerçekleşen Başkanlar Kurulu toplantısında, önümüzdeki yetki dönemine ilişkin görüş ve öneriler paylaşıldı.

Toplantının açış konuşmasını yapan Genel Başkanımız Mahmut Kaçar, Sağlık-Sen’in yetki dönemiyle birlikte bir ilkin yaşandığını belirterek, “Sağlık ve sosyal hizmet kolunda en büyük sendika olan Sağlık-Sen, yedi yıldır farklı iki sendikanın yetkili olduğu Sağlık Bakanlığı ve SHÇEK’te tek yetkili sendika olmuştur” dedi.

Sağlık-Sen’in hizmet sendikacılığı anlayışını yetkiye taşıyan sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarına destek ve güvenlerinden ötürü teşekkür eden Genel Başkanımız, Sağlık-Sen’in bu tarihi başarısının mimarlarının Sağlık-Sen’in ilke ve hedefleri doğrultusunda gece gündüz çalışan Sağlık-Sen teşkilatı olduğunu söyledi. Başkanlar Kurulu için, insanlık tarihinin karanlık bir çağını kapatıp, yeni bir çağ açan büyük fetih’in gerçekleştiği İstanbul’u seçtiklerine dikkat çeken Genel Başkanımız Mahmut Kaçar, “Sağlık-Sen’in yetkili sendika olmasıyla birlikte sorunlardan nemalanma dönemi sona ermiş, insanı merkeze alan hizmet sendikacılığı dönemi başlamıştır. Bu nedenle, Sağlık-Sen’in yetki dönemine ilişkin politikalarını değerlendirileceğimiz Başkanlar Kurulumuzu, İstanbul’da gerçekleştirmemizin ayrı bir anlamı bulunmaktadır” dedi.

 

 

Genel Başkanımız Mahmut Kaçar, Sağlık-Sen’in, sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının sorunlarına en vakıf sendika olduğunu belirterek şöyle dedi: “Son bir buçuk yıl içinde Sağlık-Sen, ortaya koyduğu etkili sendikacılık sayesinde sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının güvenini kazanmıştır. Sendikamızın kurumsallaşma süreci içinde hitap ettiğimiz kitlenin sorunlarının çözümüne yönelik, bilimsel temelli politikalar geliştirebilen bir altyapı oluşturulmuştur. Bu altyapı sayesinde, Sağlık-Sen, gerek hükümetle müzakereler sürecinde, gerekse kurumsal düzeydeki sorunları çözme noktasında en hazır sendika durumuna gelmiştir.”

“Bizim gibi insana hizmeti temel alan yapılar için hedefe ulaşmak, bir bitişi değil yeni bir başlangıcı ifade etmektedir” diyen Genel Başkanımız Mahmut Kaçar, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Dün sağlık ve sosyal kolunda yetkili sendika olmak için sizlerle omuz omuza mücadele verdik. 15 Mayıs 2009 itibariyle bu hedefimize ulaştık. Bir taraftan hizmet sendikacılığı diyerek Türkiye’nin kendi hizmet kolumuzda en büyük sendikası olmamızın mutluluğunu yaşarken, diğer taraftan yüklendiğimiz yeni sorumluluklarımızın da altından kalkabilmemizi sağlayacak çalışmaları planlamak gibi bir zorunluluğumuz bulunmaktadır. Gerek bu toplantıda, gerekse önümüzdeki faaliyet yılı içinde gerçekleştireceğimiz etkinliklerimizde, bu hazırlıkları planlayacağız ve uygulamaya koyacağız”

 

Genel Başkanın konuşmasının ardından, Genel Merkez Yönetim Kurulu üyelerimiz sorumluluk alanlarına ilişkin konularda yaşanan gelişmeler hakkında Başkanlar Kurulu’nu bilgilendirdiler. Toplantıda, şube başkanlarımız ve il temsilcilerimiz de Sağlık-Sen’in yetki dönemine ilişkin görüş ve önerilerini aktardılar.


Başkanlar Kurulu üyeleri toplantının ardından İstanbul’un tarihi yerlerini gezdiler
 
 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo