Zonguldak Sahiline Sığmadık

 

Zonguldak Şubemiz, yetkili sendika olmamızı düzenlediği yemekle kutladı. Yemek, siyasetten sivil topluma birçok ismi bir araya getirdi. Bine yakın kişinin katıldığı yemekte, sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının sorunları ve çözüm önerileri konuşuldu.  

 

   Zonguldak’ta, Ehli Keyf tesislerinde verilen yemeğe, Genel Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Sekreterimiz Semih Durmuş, Ak Parti Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen, Kozlu Belediye Başkan Vekili Fikret Korkmaz, İl Sağlık Müdürü Murat İlikhan, Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Rüstem Albayrak, Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Başhekim Yardımcısı Mustafa Çıtlak, Amelebirliği Başhekim Yardımcısı Öner Güner, Memur-Sen İl Temsilcisi Kamuran Aşkar ve Zonguldak ve Köylerini Kalkındırma Derneği Başkanı Necati Başar ile yaklaşık bin üyemiz katıldı.

 

“Yılların Sorunlarını Çözeceğiz”

 

Yemekte bir konuşma yapan Genel Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Sekreterimiz Semih Durmuş, sağlık çalışanlarının sorunlarına değindi. Durmuş, “Bugün Türkiye de yetkili sendikası olmamız sizlerin sayesinde oldu. Memurların yıllardır birikmiş olan sıkıntılarını inşallah çok kısa zamanda çözüme kavuşturacağız. Bunu bir senet olarak kabul edin. Hükümetimizle bu konuda çok uyumlu çalışıyoruz. Geldiğimiz süreçte sağlık çalışanlarının yıllardır özlemini çektiği lisans tamamlama hakkını çözdük. Yemek ücreti sorunumuz çıkmıştı. Diğer illerde bunu yoğun olarak yaşamıştık. Biz bunu da çözüme kavuşturduk. İnşallah Eylül-Ekim aylarında da görevde yükselme yapılacak. Sağlık çalışanlarımız diğer kurumlarda çalışan arkadaşlarımızdan çok düşük maaş alır duruma geldi. İzine ayrılan arkadaşlarımızın maaşları kesilmiyor ama maalesef sağlık çalışanı arkadaşlarımız izine ayrıldığında yıllardır izine bile çıkamıyorlar. Kesinti olduğu için bu izinlerini kullanamıyorlar. İnşallah kesilme olayını da halledeceğiz. Yıllardır birikmiş olan sorunlarımızı biz çözme noktasına geldik. İyi bir kadromuz var. İnşallah sizlere karşı mahcup olmayacağız. Bu konuda da her birinizin ayrı, ayrı desteğini istiyorum. Bundan sonraki süreçte toplu görüşme masasına bizler oturacağız ve yapacağımız iyi bir çalışmayla temeldeki sorunlarımızın çözümü konusunda mesafe kat edeceğiz” dedi.

 

“Sağlık-Sen ile Birlikte Sorunları Çözeceğiz”

 

Ak Parti Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen ise sağlık alanında tüm sorunların üstesinden elbirliği ile geleceklerini söyledi. Sağlıkta önemli dönüşümler meydana geldiğini belirten Türkmen konuşmasına şunları kaydetti: “Sağlıkta gerçekten büyük dönüşümler oldu. Bunun sıkıntısını çilesini sizler çekiyorsunuz. İnşallah dönüşümde eksik olan neyiniz varsa zaman içerisinde sendikamızla beraber elbirliğiyle yapacağız. Ama bir taraftan sendikal hakların alınmasında, sözleşmelerde söz sahibi olunmasında gerçek anlamda bu gayreti gösteren herkesi tebrik ediyoruz. Çok büyük gayretleri oldu. Bizde ne düşüyorsa hükümet olarak bizde onlarla birlikte milletimize hizmet etmek için gayret göstereceğiz.”

 

Memur-Sen Zonguldak İl Temsilcisi Kamuran Aşkar da tek görevlerinin millete hizmet olduğunu söyledi. Aşkar, “Sendikacılığı yaparken milletin değerlerini, inançlarını, bu ülkenin demokrasisini ön planda tutan bir sendikacılık anlayışı olmuştur” dedi. Toplu görüşmelerde toplu sözleşme ve grev hakkı istediklerini belirten Aşkar, memurların haklarını arama noktasında hizmetlerinin devam edeceği sözünü verdi.

 

Yemekten Görüntüler:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo