Sendikamızdan Ekonomik ve Sosyal Adalet Reçetesi

 

 Sağlık-Sen üyeleri, Toplu Görüşme Taleplerini “şırınga ve tablet”li eylemle açıkladılar. Genel Başkanımız Mahmut Kaçar, toplu görüşme taleplerimizin ekonomik ve sosyal adalet reçetesi olduğunu söyledi.

 

 Sendikamızın, Sağlık Bakanlığı’nın önünde Abdi İpekçi Parkında gerçekleştirdiği kitlesel basın açıklamasına katılan yüzlerce üyemiz, başta döner sermaye adaletsizliğinin giderilmesi, sözleşmeli personele kadro, toplu sözleşme, yoksulluk sınırı üzerinde ücret gibi toplu görüşme taleplerini dile getirdiler.

 

Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının yetkili sendikası olarak 2009 toplu görüşmelerine katılacak olan sendikamızın toplu görüşme taleplerini, Genel Başkanımız Mahmut Kaçar açıkladı. 

 

Genel Başkanımız Mahmut Kaçar yaptığı açıklamada, toplu görüşme masasına götürecekleri en önemli talebin toplu sözleşme ve grev hakkı olduğunu söyledi.

 

4688 sayılı yasanın  bir an önce değiştirilerek, kamu çalışanları ile ilgili alınan kararlarda sendikaları, söz sahibi kılacak, demokratik ve çağdaş bir sendika yasası haline dönüştürülmesini talep ettiklerini kaydeden Genel Başkan, “Rica yasası olarak tanımladığımız 4688 Sayılı yasanın bir an önce değiştirilerek, kamu çalışanları ile ilgili alınan kararlarda sendikaları, söz sahibi kılacak, demokratik ve çağdaş bir sendika yasası haline dönüştürülmesini istiyoruz” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

DÖNER SERMAYEDE ADİL DAĞILIM

SÖZLEŞMELİ PERSONELE KADRO

 

Toplu görüşmelerde döner sermaye adaletsizliğinin düzeltilmesi ve sözleşmeli personele kadro taleplerinin de ısrarla gündeme getirileceğini aktaran Genel Başkanımız Mahmut Kaçar şöyle dedi:

“Şunu huzurunuzda açık ve net olarak ifade ediyorum:

Bu yıl ki toplu görüşmelerde;

–Döner sermayenin adaletsiz dağılımı ile ilgili düzenleme yapılmadığı,

–Döner sermaye gelirleri, emekli keseneğine yansıtılmadığı,

–Tabip dışı personelin döner sermaye tavan oranları yükseltilmediği,

–En temel hakkımız olan izin dönemlerinde döner sermayelerinin kesintiye uğramadan ödenmesi sağlanmadığı,

–Görevi başında kaza geçiren personelin yoğun bakımda yattığı süre içerisinde çalışmadığı gerekçesiyle döner sermayesinin kesilmesi gibi gayri insanı uygulamalar düzeltilmediği müddetçe, Sağlık-Sen için toplu görüşmeler bir anlam ifade etmeyecektir.

Ve geçmiş dönemlerde yaşandığı gibi, bu sorunların  oldu-bittiye  getirilmesine asla müsaade edilmeyecektir.

Sağlık-Sen olarak temel taleplerimizden hiçbir koşulda taviz vermemiz mümkün değildir. Biz, sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının hakları için sonuna kadar mücadele etmekle mükellefiz. Tabanımızın onay vermeyeceği, sorunların olduğu gibi yeni döneme taşınacağı bir mutabakat metninde imzamız asla olmayacaktır.”

 

 

Genel Başkanımız Mahmut KAÇAR’ın Basın açıklamasının tam metni için tıklayınız

 

 

 

 

 

 

 

 

SENDİKAMIZDAN EKONOMİK VE SOSYAL ADALET İLACI

 

 

Sendikamızın, 2009 toplu görüşmeler öncesinde Sıhhiye Abdi İpekçi Parkı’nda düzenlediği kitlesel basın açıklamasına yüzlerce sağlık ve sosyal hizmet çalışanı üyemiz katıldı. Eyleme Sendikamız tarafından hazırlanan “Şırınga” ve tablet şeklindeki için de ekonomik ve sosyal adalet ilacı damgasını vurdu.

 

Toplu görüşmelerdeki sendikamız taleplerinin gerçekleşmesi noktasında kararlılık mesajı veren üyelerimiz, Sağlık Bakanlığı’nın önünde bulunan Abdi İpekçi Parkını “Sözleşme Hakkımız Engellenemez, Yaşasın Sendikal Mücadelemiz, Nerde Sosyal Devlet Nerde Adalet, Maliye Şaşırma Sabrımızı Taşırma, Tam Gün Yasası Sağlıkçının Tasası, Kadro Hakkımız Verilmelidir, Tam Günde Adalet İstiyoruz, Şiddet Kaygımız Güvenlik Hakkımız, Güçlüyüz Haklıyız Kazanacağız”  sloganlarıyla inletti.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo