Mali Haklar İçin Uzlaştırma Kurulu’na Başvurduk

 

Memur-Sen Genel Sekreteri ve Sendikamızın Genel Başkanı Mahmut Kaçar’ın başkanlık ettiği Memur-Sen heyeti, toplu görüşmelerin uyuşmazlıkla sonuçlanması nedeniyle Uzlaştırma Kurulu’na başvurdu. Hükümet’in zam oranını “Zam dayatması” olarak nitelendiren Mahmut Kaçar, bu nedenle Uzlaştırma Kurulu'na başvurduklarını, mali hakların yanında sözleşmeli personel uygulamalarında yaşanan sorunları da Kurul'a taşıdıklarını bildirdi.

 

Memur-Sen Genel Sekreteri ve Sendikamızın Genel Başkanı Mahmut Kaçar’ın başkanlık ettiği heyet, başvuru dilekçesini Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığındaki Uzlaştırma Kurulu'na verdi. Genel Başkanımız Mahmut Kaçar, daha sonra yaptığı açıklamada toplu görüşmelerde insan onuruna yaraşır bir ücret talebi ile masaya oturduklarını ve Türkiye gerçeklerine uygun, makul ve kabul edilebilir talepler sunduklarını belirtti.

Kaçar, memur maaşlarına gelecek yıl yüzde 4 artı 4 zam yapılması, 30 artı 30 TL denge tazminatı verilmesi, sendika üyesi memurlara 10 TL olarak verilen toplu görüşme priminin 20 TL'ye çıkarılması ve aile yardımının 84 TL'den 100 TL'ye yükseltilmesi taleplerinin Hükümet tarafından reddedildiğini anımsattı.

 

Hükümet'in memur maaşlarına gelecek yıl yüzde 2,5 artı 2,5 oranındaki “Zam dayatmasını” kabul etmemeleri nedeniyle görüşmelerin uyuşmazlıkla sonuçlandığını dile getiren Genel Başkan Mahmut Kaçar, bu nedenle Uzlaştırma Kurulu'na başvurduklarını, makul ve kabul edilebilir taleplerinin Uzlaştırma Kurulu tarafından da teyit edilmesini beklediklerini kaydetti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo