Milletimizin Başı Sağolsun

 

Sendikamız Genel Merkez Yönetim Kurulunun, sel felaketinde hayatını kaybedenler için yayınladığı taziye mesajı:

“Önceki gün başlayarak Trakya ve Marmara bölgesinde etkili olan sağanak yağışın meydana getirdiği sel felaketi, Marmara depreminden sonra Türkiye’nin maruz kaldığı en büyük ve son derece üzüntü verici bir felaket olmuştur.

Trakya ve Marmara Bölgemizin karşı karşıya kaldığı sel felaketi, tüm milletimizin içini yakmaktadır. Sele kapılarak hayatını kaybeden ve halen haber alınamayan vatandaşlarımızın yanında, bölgeden dakika dakika ölüm haberlerinin gelmesi acımızı daha da derinleştirmektedir.

Yaşanan felaketin bıraktığı acı ve derin izlerin adeta bir seferberlik ruhu içinde silinmesi için devletimizin ortaya koyduğu gayreti takdirle izlemekteyiz. Ancak, ülke olarak felaketlerden önce gereken tedbirleri almamız ve çalışmaları yapmamız yerine, sonrasında ders çıkarma gibi devam eden kötü gelenek ve alışkanlığımızdan behemehal kurtulmamız gerekliliğini bir kez daha acı tecrübeleriyle bizlere göstermiştir. Bölgede tüm boyutlarıyla birlikte olağanüstü bir durumun yaşandığı bir gerçektir.

Bu bağlamda, bölgenin hemen afet bölgesi kapsamına alınması, yerel yönetimlerin İller Bankasından gelen paylarının ilave katsayıyla artırılması, ziraî kredi borçlarının ertelenmesi, esnaf kefalet kooperatifleri kefaletiyle kredi almış esnaflarımızın kredi borçlarının ertelenmesi veya taksitlendirilmesi, ürettikleri ürünlerinin desteklenmesi ve ödemelerinin bir an önce yapılması, sanayi kuruluşlarımıza ihtiyaçları olan tüm desteğin verilmesi ve çiftçilerimize, malî, mazot, tohum yardımının yapılması, sulamada kullanılan elektrik borçlarının ertelenmesi, altyapıları zarar gören yerleşim birimlerinin altyapı zararlarının giderilmesi için ek yardımların yapılması, bu yardımların malî ve ekipman olarak yapılması ve mağduriyetlerin bir an önce giderilmesi ve yaralarının sarılması bölge halkı ve tüm milletimizin şüphesiz ki ortak talebidir.

Bu vesileyle, milletimizin bir daha böyle büyük felaketleri yaşamaması temennilerimizle, yaşanan sel felaketinde hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz.

Aziz milletimizin başısağolsun”  

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo