Unvan Değişikliği Sınavı 5 Aralık’ta

 

Sendikamızın daha önce Sağlık Bakanı Recep Akdağ ile yaptığı görüşmede gündeme getirdiği ‘Unvan Değişikliği Sınavı’yla ilgili Sağlık Bakanlığı beklenen duyuruyu yaptı. Sınav 5 Aralık 2009’da yapılacak. Genel Başkanımız Mahmut Kaçar, Görevde Yükselme Sınavı’nın da yakında açıklanacağı müjdesini verdi.

 

Bu yıl yetkiyi alan Sendikamız, sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının sorunlarının çözümü noktasındaki kararlığını bir kez daha gösterdi.  9 Eylül tarihinde Sağlık Bakanı Recep Akdağ ile görüşen Genel Başkanımız Mahmut Kaçar ve Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyelerimiz, personelin unvan değişikliği sınavını gündeme getirmişti. Sağlık Bakanı Akdağ ise Unvan Değişikliği Sınavı ile ilgili çalışmaların bitme aşamasında olduğunu bildirmişti.

Bakanlık, sınavla ilgili hazırlıklarını bitirerek, beklenen duyuruyu bugün yaptı. Yapılan duyuruya göre, ‘Unvan Değişikliği Sınavı’ 5 Aralık 2009’da yapılacak. Sınav için 1741 kadro ilan edildi.

 

Genel Başkanımız Mahmut Kaçar, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, sağlık çalışanlarının sorunlarının çözümü noktasında önemli çalışmalar yaptıklarını ifade etti. Unvan değişikliği sınavının sağlık çalışanları açısından büyük önem taşıdığını ifade eden Kaçar, “Sağlık Bakanı Recep Akdağ ile yaptığımız görüşmede Unvan Değişikliği Sınavı’nı gündeme getirmiştik. Bakanlık çalışmalarını bitirip, duyurusunu yaptı. Bu Sendikamızın önemli bir kazanımıdır. Ayrıca daha önce kadro sayılarını duyurduğumuz Görevde Yükselme Sınavı ile ilgili duyuru da yakın zamanda yapılacak” müjdesi verdi.

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo