'Ayrılık' Dizisindeki Görüntüler Hayal Değil, Gerçeğin Kendisidir

 

İsrail yönetimi, dizideki  görüntülerden rahatsızlığını dile getirirken, devlet terörü diye isimlendirebileceğimiz  eylemlerinin insanca olmadığını kendi kalemiyle ifade etmektedir.  İsrail, o görüntülerin kaynağını oluşturan kendi eylemlerinden  rahatsızlık duymalıdır.                                       

 

 *    Türkiye-İsrail ilişkilerinin bozulmasının  müsebbibi, Türkiye ve takip ettiği politikalar değil, İsrail’in işgalci tavrı, çocuk-kadın demeden sivil halkı vahşice katletme anlayışını sürdürmesidir.

 

 

 *    Türkiye’nin uyarılarına ve BM’nin tüm kararlarına rağmen İsrail, Filistin topraklarında işgalci konumundan vazgeçmemekte, başta  Gazze olmak üzere Filistinli masum insanları öldürmekte, milyonlarca insanı yerinden yurdundan etmektedir.

 

 *    Dolayısıyla Türkiye’nin, hükümetin ve milletimizin zalime karşı mazlumun yanında olması kadar doğal bir durum olamaz. Türkiye, Filistin halkıyla milletimizin ortak tarih, inanç ve kültür birlikteliğinin gereğini geçmişte olduğu gibi, bugün yapmakta yarın da yapacaktır.

 

 *    Bu çerçevede, Türkiye’nin İsrail’le ortak tatbikat yapmama kararını yerinde buluyor ve destekliyoruz.

 

  *   Memur-Sen olarak, “Her yer Filistin  Hepimiz Filistinliyiz” adıyla düzenlediğimiz mitingde İsrail ile ortak tatbikat yapılmaması, Konya başta olmak üzere  askeri  uçuş alanlarımızın İsrail uçaklarına kapatılması ve askeri  anlaşmaların iptal edilmesini istemiştik. Bu taleplerimizin kısmen de olsa karşılanmış olmasından mutluluk duyuyoruz. Türkiye bu kararlılığını ekonomik, siyasi ve uluslar arası ilişkiler alanlarında da sürdürmelidir.

 

 *    Öte yandan Orta Doğu, Balkanlar, Kafkaslar olmak üzere ortak tarih, inanç ve  kültür birliği ve beraberliği içinde olduğumuz tüm ülke ve milletlere yönelik  kaynaştırıcı programlar yayınlamaya başlayan TRT yönetimini kutluyor, bu yayınların sayısının artmasını bekliyoruz.

 

   Bu anlayışla hazırlandığını düşündüğümüz ve İsrail halkından çok zulmü işleyen yöneticilerin uygulamalarını dünya kamuoyunun dikkatine sunan “Ayrılık” dizisine yönelik İsrail odaklı saldırıları da anlamakta güçlük çekiyoruz. İsrail şunu bilmelidir ki;Türkiye bağımsız bir ülkedir, TRT de Türkiye’nin bağımsız ve özerk bir kuruluşudur. Bu kuruluşumuz, emri İsrail’den değil, milletin kendisinden alır, bunu İsrail’in hâlâ Filistin kanı akıtmakta ısrar eden yöneticileri iyi bilmelidir.

 

 *   İsrail yönetimi, dizideki  görüntülerden değil  o görüntülerin kaynağını oluşturan kendi eylemlerinden rahatsızlık duymalıdır. Bir diğer ifadeyle aslında İsrail diziden duyduğu  rahatsızlığı  ifade etmek amacıyla yayınladığı açıklamayla, devlet terörü diye isimlendirebileceğimiz eylemlerinin insanca olmadığını kendi kalemiyle  ifade etmiştir.

 

 

   Üyesinden aldığı güçle Memur-Sen ailesi olarak, “Ayrılık” dizisinin yayınının devam etmesini, İsrail’le ortak tatbikat yapmama kararlılığının sürmesini, bunların yanında askeri anlaşmaların gözden geçirilerek iptal edilmesini istiyoruz.

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo