4924’lü Personelin Hizmet Sözleşmesi Feshedilmeyecek

 

Genel Başkanımız Mahmut Kaçar Personel Genel Müdürü Hikmet Çolak ile görüştü

 

Bartın’da aile hekimliğine geçilmesi nedeniyle 4924 Kapsamında istihdam edilen sözleşmeli personele “Eleman temininde güçlük çekilen birimimiz bulunmadığı için sözleşmemiz yenilenmeyecektir” şeklinde tebligat yapıldığı ile ilgili haberlerin medyada yer alması üzerine Sendikamız Genel Başkanı Mahmut Kaçar, Sağlık Bakanlığı Personel Genel Müdürü Hikmet Çolak ve Bartın İl Sağlık Müdürü Osman Nacaroğlu ile görüştü.

 

Sağlık Bakanlığı Personel Genel Müdürü Hikmet Çolak, basına yansıyan tebligatın geçerli olmadığını ve Sağlık Bakanlığı bünyesinde çalışan hiçbir sözleşmeli personelin hizmet sözleşmesinin feshedilmesinin söz konusu olmadığını ve herkesin kanuni haklarının korunacağını söyledi.

 

Sendikamız Genel Başkanı Mahmut Kaçar da yaptığı açıklamada, sözleşmeli personelin iş güvencesini tehdit eden düzenlemelerin ortadan kaldırılması ve kadroya geçirilmesi için mücadele ettiklerine dikkat çekerek şunları söyledi:

 

“Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının yetkili sendikası olarak,  4/B veya 4924 kapsamında  istihdam edilen sözleşmeli personelin herhangi bir nedenle hizmet sözleşmesinin feshedilmesini kabul etmemiz mümkün değildir. Bartın’da 4924 Kapsamında istihdam edilen personele gönderilen tebligat ile ilgili haberler üzerine konu tarafımızdan yetkili mercilerle görüşülmüş ve çözüme kavuşmuştur. Söz konusu tebligata muhatap olan sözleşmeli personelin hizmet sözleşmesinin feshedilmesi söz konusu değildir. Yetkili sendika olarak, sözleşmeli personelin iş güvencesi ve tüm kanuni haklarının korunması noktasında bugün olduğu gibi gelecekte de en kararlı şekilde mücadelemiz sürecektir.”

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo