Sendikamızdan Vefat Eden Üyelerimizin Ailelerine Kaza Sigortası Yardım Çeki

 

Sendikamızın üyelerine yönelik yaptırdığı kaza sigortası çerçevesinde, elim bir trafik kazası sonrası vefat eden üyemiz Hüveyda Kazabatlı ve elektrik çarpması sonucu hayatını kaybeden üyemiz Ali Adalar’ın ailelerine de 15'er bin TL’lik yardım çeki verildi. 

 

Henüz 6 aylık hemşire olan üyemiz Hüveyda Kazabatlı’nın ani ölüm haberi, başta ailesi, hastane çalışanları ve Genel Merkez Yöneticilerimiz olmak üzere sağlık camiasını derinden üzdü. Genel Sekreterimiz Menderes Turbay ve Genel Eğitim ve Sosyal İşler Sekreterimiz Mahfuz Sunar, Çorum Sungurlu Devlet Hastanesi’nde çalışan üyemiz Hüveyda Kazabatlı’nın vefatının ardından, Merzifon’daki ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Ziyarete Kazabatlı ile aynı hastanede çalışan Sungurlu İlçe Temsilcimiz Hacı Nuri Lafçı da katıldı. Sendikamızın SBN Sigorta ile yapılan anlaşma kapsamında merhume Hüveyda Kazabatlı’nın ailesine 15 bin TL’lik yardım çekini Genel Sekreterimiz Menderes Turbay takdim etti.

Kazabatlı ailesine başsağlığı dileyen Genel Sekreterimiz Menderes Turbay, Sağlık-Sen’in tüm üyelerini kaza sigortası yaptırdığını belirterek, şunları söyledi:

“Sendikamız tüm üyelerine hayatın olağan akışı içinde yaşanabilecek kazalar karşısında belli ölçüde destek olmak amacıyla Ferdi Kaza Sigortası yaptırmıştır. İhtiyaç duyulmasını hiçbir zaman arzu etmesek de hepimizin başına gelebilecek bu kazalar karşısında, gerek üyelerimize gerekse bugün acısını paylaştığımız Hüveyda Kazabatlı örneğinde olduğu gibi geride kalan ailelere belli ölçüde destek sağlamak açısından, Ferdi Kaza Sigortasını sendikamız adına önemli bir hizmet sayıyoruz. Bu vesile ile bir kez daha merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve camiamıza sabır ve başsağlığı diliyorum.”

 

Öte yandan üyemiz Ali Adalar da Çankırı’daki evinde elektrik çarpması sonucu feci bir şekilde can verdi. Genel Sekreterimiz Menderes Turbay, merhum Adalar’ın eşi Gülderen Adalar’a da Sendikamız Genel Merkezi’nde başsağlığı dileklerini ileterek, 15 bin TL’lik yardım çekini takdim etti.

 

 

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo