Genel Merkez Yönetim Kurulumuz’dan AK Parti’ye Ziyaret

 

Genel Başkanımız Mahmut Kaçar ve Genel Merkez Yöneticilerimiz AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz’la görüştü. AK Parti Muğla Milletvekili Prof. Yüksel Özden de görüşmede hazır bulundu.

 

Görüşmede öncelikle Anayasa Mahkemesi’nin iptal ettiği toplu görüşme primi gündeme geldi. Primlerin iptal edilmesiyle ilgili olarak açıklamalarda bulunan Genel Başkanımız Mahmut Kaçar, toplu görüşme priminin, sendikalı kamu çalışanları için kazanılmış bir hak olduğunu belirterek, bu hakkın devamı için yasal çalışma yapılması gerektiğini ifade etti. Sivil toplum örgütlerinin önemine de değinen Genel Başkanımız Mahmut Kaçar, sivil toplumun gelişmesi ve güçlenmesinin demokrasinin işlerliğini daha da hızlandıracağının altını çizdi.

 

Komisyondan geçen ve TBMM Genel Kurulu’na gelmesi gündemde olan Tam Gün Yasa Tasarısı hakkında da Sendikamızın görüş ve önerilerini AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kapusuz’a ileten Genel Başkanımız Mahmut Kaçar, Tam Gün Yasa Tasarısı’nın bu haliyle yasalaşması durumunda çalışma barışını tehdit edeceğini söyledi. Genel Başkan, “Tam Gün Yasa Tasarısı ile ilgili işleyen sürecin, özlük ve ücret hakları noktasında daha kapsamlı olması gerekiyor. Tek taraflı ve geçici ücretlendirmeler çalışanlarımızın taleplerini yerine getirememektedir. Emekliliğe yansıtılmayan ücret, sağlık çalışanlarını memnun etmez” dedi.

Kamunun en az ve düzensiz gelire sahip olan kesiminin sağlık çalışanları olduğunu ifade eden Kaçar, “Tam Gün Yasa’sının adil şekilde çıkması için Sendikamızın görüşleri dikkate alınmalıdır” diye konuştu.  

 

AK Parti’nin Sivil Toplum Örgütlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz da parti olarak sivil toplum örgütlerine önem verdiklerini vurguladı. Sendikamızın Tam Gün Yasa Tasarısı ve Toplu Görüşme Primi konusundaki taleplerini dikkate alacaklarını belirten Kapusuz, konunun taraflarıyla bir araya gelerek, ortak çözüm için çalışma yapacaklarını bildirdi.

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo