Anı Yarışmamızda Ödüller Sahiplerini Buldu

 

Sağlık ve sosyal hizmet çalışanları arasında düzenlediğimiz ve bu yıl ikincisini gerçekleştirdiğimiz anı yarışmamız sonuçlandı. Yarışmada dereceye girenler ödüllerini, Antalya’da gerçekleştirdiğimiz “Yetki Buluşması” programında, düzenlenen törenle aldılar.

 

Yüzlerce çalışanımızın anılarının değerlendirildiği yarışmayı Aydın’dan Handan Sönmez ‘Işığa Düşen Kar’ adlı anısıyla kazandı. Anı yarışmasında ikinciliği “Son Durak” adlı anısıyla Adana’dan Leyla Doğan, üçüncülüğü “Her Şey Geri Döner” isimli anısıyla Manisa’dan Ayşe Özçelik kazanırken, geçen yılın birincisi olan Erzincan’dan Hamdi Ülker, “Kimlik mi? Kimsesizlik mi?” başlıklı anısıyla bu yıl jüri özel ödülüne layık bulundu.

 

Anı yarışmamızda sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının gönderdiği anılar, başkanlığını Prof. Dr. Nurullah Genç’in yaptığı jüri tarafından değerlendirildi. Doç. Dr. Hicabi Kırlangıç, Dr. Mehmet Doğan, Dr.Osman Ayyıldız ve  Bilal Coşkun da jüride yer alan diğer isimlerdi.

 

Yarışmaya rahatsızlığı nedeniyle katılamayan Handan Sönmez’in birincilik ödülünü Aydın Devlet Hastanesi Başhemşire Yardımcısı Sıdıka Akköprü, Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu’dan aldı.

 

Ödül töreninde ikinciliği kazanan Leyla Doğan’a ödülünü Genel Başkanımız Mahmut Kaçar verdi.

 

Üçüncülük ödülünün sahibi Ayşe Özçelik’e ise Sağlık-Sen Bilim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mustafa Samastı ödülünü takdim etti.

 

Geçen yılın birincisi Hamdi Ülker adına jüri özel ödülünü ise Erzincan Şube Başkanımız Halil İbrahim İçoğlu, Jüri Başkanı Prof. Dr. Nurullah Genç’ten aldı. 

 

Ödül töreninin ardından Şair Nurullah Genç, yıllardır şiir severlerin dilinden düşmeyen ‘Yağmur’ adlı şiirini okudu. Genç, şiiri okuduğu sırada salonda duygusal anlar yaşandı. Dinleyenler gözyaşlarına hakim olamadı.

 

Yarışmamıza gönderilen anılar ise birincilik ödülünü kazanan “Işığa Düşen Kar” anısının adıyla kitaplaştırıldı. 

 

Sendikamızın geleneksel olarak düzenlediği anı yarışmasında bu yıl birinciye 3000 TL, ikinciye 2000 TL, üçüncüye 1000 TL, jüri özel ödülü kazanana ise 500 TL para ödülü verildi.

Ödül töreninde jüri üyelerine de teşekkür plaketi takdim edildi.

 

 

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo