İlk Kez Katıldığımız KİK Toplantısında Sözleşmeli Personelin Sorunlarını Gündeme Getirdik

 

Sendikamız Genel Merkez Yönetim Kurulu; 30 Ekim 2009 tarihinde yetkili sendika olarak Sağlık Bakanlığı ile gerçekleştirdiği Kurum İdari Kurulu toplantısında; sözleşmelilere kadro ve haklar noktasında kadrolu-sözleşmeli ayrımına son verilmesi için bir an önce harekete geçilmesini istedi.

 

Sendikamızın talebi, Kurum İdari Kurulu toplantısı sonrası mutabakata varılan konular arasına alındı. Mutabakat metninde sendikamızın talebi; “Sözleşmeli personel istihdamına son verilmesi, sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi, bu gerçekleşinceye kadar kadrolu personel ile eşit haklara sahip (naklen tayin hakkı, aile, çocuk ve giyim yardımı, intibak  hakkı, eş durumu, sağlık mazereti vb.) sözleşmeli personeli tek çatı altında toplayacak yasal düzenlemenin yapılması” ifadeleri ile yer aldı.

 

“BAKANLIK BİR AN ÖNCE DÜZENLEMEYE GİTMELİ”

 

Sözleşmeli personel uygulamasının çalışma barışı ve ekip çalışmasına zarar veren en büyük sorun haline geldiğini belirten Sendikamız Genel Başkanı Mahmut Kaçar, “Kurum İdari Kurul toplantısıyla mutabakat altına alınan sözleşmeli personeli tek çatı altında toplayacak düzenlemenin bir an önce gerçekleştirilmesini bekliyoruz” dedi.  Genel Başkan, “Aynı işi yapan insanların aynı haklara sahip olması Anayasal bir haktır. Sözleşmeli-kadrolu farkının ortadan kaldırılması ve sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi için mücadelemiz sonuna kadar sürecektir.” şeklinde konuştu.

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo