Üniversitelerarası Kurul Başvurumuzu Değerlendiriyor

 

Üniversitelerarası Kurul, Laborant ve Veterinerlik Sağlık Önlisans Programının sağlık çalışanları için yeniden mesleki üst öğrenim sayılması konusundaki başvurumuzu değerlendiriyor.

 

4 Kasım 2009 tarihinde toplanan YÖK Yürütme Kurulu; Üniversitelerarası Kurulun görüşü doğrultusunda, Laborant ve Veteriner Sağlık Önlisans Programının laborant ve laboratuar teknisyenleri dışındaki sağlık çalışanları için üst öğrenim sayılmayacağı yönünde karar alarak, binlerce sağlık çalışanının mağduriyetine yol açmıştı.

Sendikamız YÖK ve Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı’na resmi yazı ile başvurarak söz konusu kararın tekrar değerlendirilmesi, Laborant ve Veteriner Sağlık Önlisans Programının yeniden sağlık çalışanları için üst öğrenim kabul edilerek, yaşanan mağduriyetin önüne geçilmesi talebinde bulunmuştu.

Kazanılmış hakların ortadan kaldırılması anlamı taşıyan YÖK kararının yürürlüğünün durdurulması ve iptali için Danıştay’a dava açan Sendikamız; YÖK ve Üniversiteler arası Kurul Başkanlığı’na gönderdiği yazıyla da söz konusu karar nedeniyle yaşanacak mağduriyetin boyutlarına dikkat çekmişti.

 

ÜNİVERSİTELERARASI KURUL BAŞVURUMUZU DEĞERLENDİRİYOR

 

Sendikamızın başvurusuna 22 Ocak 2010 tarihinde Üniversitelerarası Kurul Başkanı Prof. Dr. Ali Doğramacı imzalı verilen cevabi yazıda; ilgili komisyonun, Laborant ve Veterinerlik Sağlık Önlisans Programının sağlık çalışanları için yeniden mesleki üst öğrenim sayılması konusundaki başvurumuzu incelediği ve inceleme sonunda alınacak kararın YÖK Başkanlığı’na sunulacağı kaydedildi.

 

 

Sendikamızın YÖK ve Üniversitelerarası Kurul Başkanlığına gönderdiği yazı için tıklayın

 

 

Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı’nın sendikamıza gönderdiği cevabi yazı:

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo