Camiamızın Büyük Kaybı; Ahmet Yıldız Vefat Etti

 

Memur-Sen Genel Teşkilatlanma Sekreteri ve Diyanet-Sen Genel Başkanı Ahmet Yıldız, hayatını kaybetti. Yıldız için, 26 Ocak Salı günü, Ankara Kocatepe Camii’nde ikindi namazını müteakip cenaze namazı kılınacak. Yıldız’ın cenazesi, Çarşamba günü İstanbul Samandıra’da öğle namazını müteakip defnedilecek.

Bugün vefat eden Ahmet Yıldız, uzun zamandır kanser hastalığı ile mücadele ediyordu. Geçirdiği operasyonlarla sağlığını yeniden kazanmaya çalışan Ahmet Yıldız, evinde tedavi görüyordu.

Genel Başkanımız Mahmut Kaçar, Memur-Sen camiasının bir büyüğünü daha kaybettiğini söyledi. Ahmet Yıldız’ın kaybının Sağlık-Sen ve Memur-Sen camiasını derinden üzdüğünü söyleyen Kaçar, “O bizim Ahmet Ağabeyimiz idi. Bilgeydi. Hoşgörülü ve uzlaşmacı tavrıyla herkese örnek oluyordu. Acımız büyük. Allah, başta ailesi olmak üzere, Memur-Sen ve Diyanet-Sen camiasıyla bütün sevenlerine sabır ihsan etsin. Mekanı cennet olsun” şeklinde konuştu.

ANKARA’DA DA CENAZE NAMAZI, DEFİN İSTANBUL’DA

Ahmet Yıldız için, 26 Ocak Salı günü, ikindi namazını müteakip Ankara Kocatepe Camii’nde cenaze namazı kılınacak. Daha sonra İstanbul’a götürülecek olan Ahmet Yıldız’ın cenazesi, 27 Ocak 2010 Çarşamba günü, öğle namazını müteakip Samandıra Hz. Ebu Bekir Sıddık Camii’nde kılınacak ikinci cenaze namazı sonrası defnedilecek.

AHMET YILDIZ’IN ÖZGEÇMİŞİ

1956 yılında Trabzon ili Çaykara ilçesi Çayıroba Köyü’nde dünyaya geldi. İlk öğrenimini köyünde tamamladıktan sonra Rize İmam Hatip Lisesi’ni bitirdi. Yüksek öğrenimini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamladıktan sonra avukatlık stajını yaptı. Gençlik yıllarından itibaren teşkilatçılık ruhuna sahip olan Yıldız, ilk olarak 1977-79 yılları arasında Milli Türk Talebi Birliği Komitesi Başkanlığı yaptı. 1990-2000 yılları arasında Eyüp Din Görevlileri Derneği Başkanlığı, 1990-1995 yılları arasında İlim Yayma Cemiyeti GOP Şube Başkanlığı, 1998-2002 yılları arasında Din Gör-Sen Genel Başkanlığı görevlerinde bulundu. Yıldız 2002 yılından beri Diyanet-Sen Genel Başkanlığı görevini yürütmekteydi ve 26-27 Nisan 2008 tarihinde yapılan 3. Olağan Genel Kurulu’da Memur Sen Genel Teşkilatlanma Sekreteri olarak seçilmişti.

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo