Ahmet Yıldız, Son Yolculuğuna Dualarla Uğurlandı

 

25 Ocak Pazartesi günü Hakk’ın rahmetine kavuşan Memur-Sen Genel Teşkilat Sekreteri ve Diyanet-Sen Genel Başkanı Ahmet Yıldız, son yolculuğuna dualarla uğurlandı.

 

Yüzlerce kişinin doldurduğu Hazreti Ebu Bekir Sıddık Camii'nde öğle namazı sonrası kılınan cenaze namazına; Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Memur-Sen Genel Sekreteri ve Genel Başkanımız Mahmut Kaçar, Genel Mali Sekreterimiz Mehmet Güner Erdoğdu, Memur-Sen Genel Toplu Görüşme Sekreteri ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Memur-Sen Genel Mali Sekreteri ve Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, Memur-Sen Genel Basın ve  Halkla İlişkiler Sekreteri Halit Ortaköy, Memur-Sen Genel Eğitim ve Dış İlişkiler Sekreteri Ahmet Kaytan, Diyanet-Sen Genel Merkez yönetimi, Memur-Sen Konfederasyonu’na bağlı sendikaların genel başkan ve genel merkez yöneticileri, İstanbul Şube ve il başkanlarıyla çok sayıda sevenleri katıldı.

 

Eminönü Yeni Camii İmamı Osman Aydın, cenaze namazını kıldırdı. Namazının ardından kalabalığa hitap eden Aydın, Yıldız'ın 40 yıllık arkadaşı olduğunu onun hayatını İslam'a hizmet etmeye ve insanlara faydalı olmaya adadığını söyledi. Yıldız'ın tabutunun başında bekleyen oğulları Emre ve İsmail Safa Yıldız ile kardeşi Ali Yıldız da taziyeleri kabul etti.

 

 

 

Cenaze törenine ayrıca, İstanbul Müftü Yardımcısı Mehmet Aşık, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin de katıldı.

 

Yıldız'ın cenazesi daha sonra defnedilmek üzere Samandıra Merkez Mezarlığı'nda bulunan aile kabristanlığına götürüldü.

 

Önceki gün Ankara'da hayatını kaybeden Ahmet Yıldız için dün Ankara Kocatepe Camisi'nde de cenaze namazı kılınmış, daha sonra da cenazesi namazın ardından İstanbul'a gönderilmişti.

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo