Genel Başkan Antalya’da İl Divan Toplantısına Katıldı

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, Antalya Şubesi’nin İl Divan Toplantısı’na katıldı.

Toplantıda bir konuşma yapan Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, toplu sözleşme masasında geçirilemeyen maddeleri sürekli gündemde tuttuklarını ve sağlık çalışanlarının öncelikli sorunlarının çözümü için mücadelelerini sürdürdüklerini belirtti.

Kamuoyunda Tam Gün Yasası olarak bilinen tasarının TBMM Sağlık Komisyonu’nda görüşüldükten sonra kabul edildiğini belirten Memiş, Sağlık-Sen’in taleplerini de Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, Sağlık Komisyonu Başkanı Necdet Ünüvar ve komisyon üyelerinin bulunduğu oturumda anlattıklarını söyledi.

MEMİŞ: ARAŞTIRMACILARIN MAĞDURİYETİ GİDERİLİYOR

Komisyona sundukları talepler arasında olan, 663 sayılı KHK ile araştırmacı kadrolarına atanmış sayılanların uğradıkları kayıpların kısmen de olsa telafi edileceğini belirten Memiş, kanun yürürlüğe girdikten sonra araştırmacı kadrosundaki personele, bu kadrolara atanmadan önceki kadroya ait mali hakları araştırmacı kadrosunda bulundukları süre boyunca ödeneceğini söyledi. Memiş bu personelin döner sermaye ek ödemelerinin, 375 Sayılı KHK’nın ek 9. Maddesinde önceki kadroları için belirlenen ek ödeme miktarı kadar ödeneceğini belirtti.

Nöbet ücretleri konusuna da değinen Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, yoğun bakım, acil servis ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri’nde tutulan nöbet ücretlerinin % 50 oranında artırıldığını söyledi.

TALEPLERİMİZİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

Yeni yasada yer almayan sağlık çalışanlarına yıpranma payı verilmesi, ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması, nöbet ücretlerinin tamamının arttırılması, vekil ebe hemşirelerin kadroya alınması, kamu dışı aile sağlığı çalışanları ve 4/C’lilere kadro verilmesi, fiilen 45 saat olan mesai saatlerinin 40 saate çekilmesi, İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Piyasa gözetim ve denetim görevlilerine denetçi kadrosu verilmesi, araştırmacıların özlük haklarının iyileştirilmesi, görevde yükselme mağduru 2351 kişi için ve şartları tutan yardımcı hizmetler sınıfındakilere VHKİ kadrosu verilmesi gibi talepleri dile getirmeye devam edeceklerini belirten Memiş, sağlık çalışanlarının öncelikli sorunlarının artık çözülmesi gerektiğini söyledi.

Toplantıda Antalya Şube Başkanı Sinan Kuluöztürk de bir konuşma yaptı. İletişim Uzmanı Refik Akten de katılımcılara “Etkin Beden Dili” konulu eğitim verdi.

 

 
 
 
 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo