Bem-Bir-Sen Genel Sekreteri İbrahim Keresteci Hakk’a Yürüdü

 

Bem-Bir-Sen Genel Sekreteri İbrahim Keresteci, geçirdiği trafik kazası sonrası girdiği yoğun bakımdan çıkamayarak, Hakk’a yürüdü. Bundan kısa bir süre önce, Genel Teşkilat Sekreteri ve Diyanet-Sen Genel Başkanı Ahmet Yıldız’ın aramızdan ayrılmasının acısı ve hüznünü yaşayan Memur-Sen camiası, bu haberle ikinci bir acı ve üzüntüye boğuldu.

 

20 Ocak’da, Çorum ve Amasya’da sendikal çalışmaları yürütmek için bölgede bulunan İbrahim Keresteci, sabah saatlerinde aracının, Mecitözü yakınlarında takla atması sonucu kaza geçirmişti.

 

Vücudunda kırıklar oluşan İbrahim Keresteci, Mecitözü Devlet Hastanesi’ndeki ilk müdahalesinin ardından Çorum Devlet Hastanesi’ne kaldırılmış, daha sonra da Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne nakledilmişti. Tedavi sürecinde, aniden gelişen septik şok sonucu komaya giren ve yaklaşık 12 gündür yoğun bakımda uyutularak solunum cihazına bağlanan Keresteci’nin bünyesinde yüksek enerjili travmaya bağlı ağır bir enfeksiyon gelişmiş, yoğun bir antibiyotik tedavisi ve böbrekleri ile ilgili olarak başlanan diyaliz tedavisi uygulanmıştı. Bugün ani tansiyon düşüklüğü yaşayan İbrahim Keresteci, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

 

Zaman zaman ulaşan müjdeli haberlerle, bir gün İbrahim Keresteci’nin tekrar aramıza katılacağını ümit ederken gelen acı haber, hepimizi derin bir üzüntüye gark etti.

 

Uzun yıllar Memur-Sen camiasında bulunan ve sendikal yaşantısında önemli başarılara imza atan Keresteci’nin cenaze namazı; ilk olarak yarın (11.02.2010) öğle namazını müteakip Ankara Hacı Bayram-ı Veli Camii’nde kılınacak. Cuma günü ise İstanbul Bağcılar Merkez (Meydan) Camii’nde Cuma Namazı sonrası kılınacak cenaze namazının ardından merhumun cenazesi Bahçelievler Kocasinan Mezarlığı’nda defnedilecek.

 

İbrahim Keresteci’nin kısa özgeçmişi…

 

1968 Rize-Ardeşen Doğumlu olan İbrahim Keresteci, Marmara Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunu. 1993 yılından itibaren belediyecilik hayatına Bağcılar Belediyesi’nde başlayan Keresteci, 10 yıl süresince belediyenin çeşitli kademelerinde yöneticilik yaptı. 

 

2003 yılından itibaren Memur-Sen’e bağlı Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası’nda Genel Eğitim Sekreterliği ve Genel Sekreterlik görevlerinde bulunan İbrahim Keresteci, sivil toplum ve yerel yönetim çalışmalarıyla daima gündemde oldu.

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo