Memur-Sen Büyük Türkiye Buluşması Kızılcahamam’da Gerçekleştirildi

 

Konfederasyonumuz Memur-Sen’e bağlı sendikaların Türkiye genelindeki şube başkan ve temsilcileri, Kızılcahamam’da bir araya geldi. 

 

Memur-Sen toplantısı öncesinde Sendikamız Başkanlar Kurulu Genel Başkanımız Mahmut Kaçar Başkanlığında toplandı. Genel Merkez Yöneticilerimiz, 81 ilden gelen şube başkanlarımızdan gelen önerileri değerlendirdi. Genel Başkanımız Mahmut Kaçar daha sonra bir konuşma yaptı. Teşkilat taleplerini Genel Merkez olarak her zaman önemsediklerini belirten Mahmut Kaçar, “Bizler, sendikal mücadelemize hizmet sendikacılığı diyoruz, akademik sendikacılık diyoruz. Hizmeti sadece talep eden değil, üreten bir sendikacılık yürütüyoruz.” dedi. Sendikacılığı yaşasın-kahrolsun sığlığı ve çözümsüzlüğü içerisine hapsetmediklerine dikkat çeken Kaçar, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Biliyoruz ki; sendika, hitap ettiği kitlenin sorunlarını çözüme kavuşturdukça ancak meşruiyet kazanabilir. Bize yetki veren insanlar adına, demokratik haklarımız ve gücümüz ölçüsünde mücadele etmekle kendimizi mükellef görüyoruz.” Genel Başkanımız Mahmut Kaçar, Sendikamızın kazanımları üzerinde de durarak, çalışanların haklarını koruma adına yapılan mücadelenin bundan sonra da aynı kararlılıkla devam edeceğinin altını çizdi. Kaçar, “Laboratuvar ve Veterinerlik Sağlık Önlisans Programı’nın sağlık çalışanları için yeniden üst öğrenim sayılması, ek ödemede aylık mahsuplaşma, engelli yakını olan memura kolaylıklar getiren düzenlemeler hizmet sendikacılığımızın kazanımlarından bazılarıdır.” dedi.

 

“KONFEDERASYONUMUZDAN BÜYÜK TÜRKİYE BULUŞMASI”

 

Konfederasyonumuz Memur-Sen tarafından düzenlenen Genişletilmiş Teşkilat Toplantısı bütün sendikaların katılımıyla gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Konfederasyonumuzun Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Türkiye’nin en önemli sorunlarından birisinin demokratikleşememe olduğuna dikkat çekerek, yapılması gerekenin darbeleri ve darbecileri koruyan 82 Anayasası’nın değiştirilmesi olduğunu vurguladı. Gündoğdu, “Bu kadar geçici madde varken, EMASYA protokolünden kurtulmakla hiç bir şeyi çözmüş olmazsınız. Hürriyetin özgün kılınacağı adımlar önemli, ama bu anayasa varlığını sürdürdüğü sürece bu açılımların bir noktaya takılıp kalacağı endişesini taşıyoruz. AK Parti, kapatılma davaları konusunda korkulu rüya görmek istemiyorsa, yeni bir anayasa yapmalıdır.” şeklinde konuştu.

 

 

 

MİLLETİN GÖNLÜNDE YER ETTİK”

 

Toplantıda Memur-Sen Genel Sekreteri ve Sendikamız Genel Başkanı Mahmut Kaçar da konuşma yaptı. Türkiye’nin demokratikleşme ve çağdaşlaşma sürecinde tarihe not düşülecek kadar önemli gelişmelerin yaşandığını vurgulayan Kaçar, “Bizler, demokratikleşme ve çağdaşlaşma yönünde yaşanan bu değişim sürecinin sendikal hayata da yansıması noktasında seçilmiş insanlarız. Memur-Sen Türkiye’nin modern sivil toplum yüzü olarak demokratikleşme ve çağdaşlaşma sürecine damgasını vurmuştur. Bu ülkede sivilleşme özürlü, millet iradesini hiçe sayan, sendikal mücadeleyi hukukun üstünlüğü temeline değil, üstün ve imtiyazlıların hukukunu gözetme temeline oturtan, onların çıkarlarına gönüllü payandalık edenlere karşı, milletin geleceği adına sorumluluk hissedip, sağına soluna bakmadan ‘ben varım’ diyen insanların oluşturduğu bir topluluk olarak milletin gönlünde yer ettik.” şeklinde konuştu.

 

Toplantıda Konfederasyonumuza bağlı sendikaların genel başkanları da gündeme ilişkin görüşlerini açıkladı.

Genişletilmiş Teşkilat Toplantısı’ndan bir gün önce akşam da, Asya Termal Tesisleri’nin mescidinde, trafik kazası sonrası hayatını kaybeden Bem-Bir-Sen Genel Sekreteri İbrahim Keresteci için Mevlid-i Şerif okundu.

 

Toplantılardan Görüntüler:

 

 

 

 

 

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo