Milletimizin Başı Sağ Olsun

 

Elazığ'ın Karakoçan ilçesi, Başyurt beldesinde meydana gelen depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı diliyoruz.

 

Yakın geçmişte, Gölcük, Düzce ve Afyon depremleri, ondan önce Erzurum ve Erzincan depremlerinde birlik ve beraberliğini ortaya koyan milletimiz, depremin açtığı yaraları sarma konusunda da aynı kadir şinaslığını gösterecektir. Devletimiz de gerekli tedbirleri alarak, vatandaşlarına şefkat elini uzatacaktır.

 

Ancak, her deprem sonrası; ‘başsağlığı mesajları ve gerekli tedbirler alınacaktır’ sözlerinin havada kaldığı görülmektedir. ‘Deprem değil, bina öldürür’ gerçeği doğrultusunda gerekli çalışmalar yeni acılar yaşanmadan yapılmalıdır. Başına gelen kaza ve musibetlerle doğal afetler karşısında sabır göstermesini bilen insanımızın bu sabrının sınırları da zorlanmamalıdır. Dünya ölçeğinde orta şiddet olarak adlandırılan bir seviyedeki deprem, maalesef ülkemizde büyük kayıplara yol açmaktadır. Özellikle deprem bölgelerinde bina güvenliği açısından gerekli çalışmalar yapılmalıdır. Mevcut yapıların güçlendirilmesi çalışmalarına hemen başlanması gerekirken, yeni yapılarda depreme dayanıklı standartlar getirilmelidir.

 

Son alınan bilgilere göre, Merkez üssü, Elazığ'ın Karakoçan ilçesi, Başyurt beldesi olan Righter ölçeğine göre 6.0 büyüklüğündeki depremde, 41 kişi hayatını kaybetti, 60’dan fazla yaralı var.

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo