Eğitimlerde 5. Haftayı da Geride Bıraktık

 

Sendikamızın bu yıl ikincisini düzenlediği eğitim seminerleri hız kesmeden devam ediyor. Genel Merkez Yöneticilerimizin de katıldığı eğitimler 6-7 Mart 2010 tarihlerinde 6 ilde daha yapıldı.

 

Genel Merkezimiz tarafından temsilcilerimize yönelik yapılan eğitimler, bu hafta Ankara, Kastamonu, Kırşehir, Konya, Kütahya ve Nevşehir’de yoğun katılımlarla gerçekleştirildi.

 

Konya’daki eğitim seminerine Genel Başkanımız Mahmut Kaçar, Genel Sekreterimiz Menderes Turbay ve Genel Mevzuat ve Toplu Görüşme Sekreterimiz Mustafa Kulluk katıldı. Burada üyelerimize seslenen Genel Başkanımız Mahmut Kaçar, sendikaya bağlı olmayanların sendikaların kazandığı haklardan yararlanmaması gerektiğini ifade etti. Toplu sözleşmeli ve grevli sendikal hak verilmezse masaya oturmayacaklarını daha önce dile getirdiklerine hatırlatan Kaçar, “Sendikalı olanla olmayanın arasındaki fark ortaya konmalı. Şuanda bunun çalışmalarını yapıyoruz” dedi. Son aylarda yaşanan darbe planlarına da değinen Kaçar, 80 yıldır milletin iradesine el konulduğunu anlattı. “Islak imza demokrasinin altını ıslatmamalı” diyen Kaçar, “Özgürlüğün olmadığı bir yerde emek yoktur. Demokrasi bütün kurumlarda yaşatılmalıdır. Antidemokratik uygulamalarla millet iradesi hiçe sayılamaz. Burada sivil toplum kuruluşlarına büyük görev düşüyor.

 

Ankara 2 Nolu Şubemiz ile Bakanlık Şubemizin hazır bulunduğu eğitim seminerine Genel Basın Yayın ve Dış İlişkiler Sekreterimiz Semih Durmuş ve Genel Eğitim ve Sosyal İşler Sekreterimiz Mahfuz Sunar,

 

Sinop ve Çankırı Şubelerimizin de katılımıyla Kastamonu’daki eğitime Genel Eğitim ve Sosyal İşler Sekreterimiz Mahfuz Sunar ile Genel Basın Yayın ve Dış İlişkiler Sekreterimiz Semih Durmuş,

 

Kırıkkale ve Yozgat Şubelerimiz de iştirak ettiği Kırşehir’deki eğitim ile Aksaray ve Niğde Şubelerimiz katıldığı Nevşehir’deki eğitimlere Genel Mali Sekreterimiz Mehmet Güner Erdoğdu ve Genel Teşkilatlanma Sekreterimiz Metin Memiş,

 

Kütahya’da gerçekleştirilen ve Eskişehir Şubemizin de hazır bulunduğu eğitim seminerlerine Genel Sekreterimiz Menderes Turbay ve Genel Mevzuat ve Toplu Görüşme Sekreterimiz Mustafa Kulluk katıldı.

 

Genel Merkez Yöneticilerimiz eğitim seminerlerinde yaptıkları konuşmalarda, sendikamızın kazanımları ve sendikal hedefler konusunda teşkilat mensuplarına bilgilendirmelerde bulundu.

 

Eğitim Seminerleri Kişisel Gelişim Uzmanları Ali Erkan Kavaklı ve Nail Uslu ile Çalışma Hayatı Uzmanı Tarkan Zengin tarafından verildi.

 

Eğitimlerden Görüntüler:

 

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo