Eğitimlere Katılacaklara Avans Verilmesi Konusundaki Girişimlerimiz Son Aşamada

 

Sağlık Bakanlığı Sağlık Eğitim Müdürlüğü tarafından görevde yükselme eğitimlerine katılacak personele talep etmeleri halinde avans verilmesi konusundaki yazısına rağmen bazı illerde ödenek yetersizliği gerekçe gösterilerek avans verilemediği bilgisinin sendikamıza ulaşması üzerine, Genel Merkez Yöneticilerimiz sorunun çözümü için Sağlık Bakanlığı’na yazılı başvuruda bulundu.

Sendikamız, Sağlık Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı’na gönderdiği yazıda, görevde yükselme eğitimlerine katılacak personelin avans taleplerinin öncelikli olarak karşılanması için ilgili kurumlara ödenek çıkartılması noktasında girişim başlatması talebine yer verdi.

Sendikamızın başvurusu üzerine Sağlık Bakanlığı’nın bu doğrultuda görüşmelerde bulunarak, sorunu kısa sürede çözüme kavuşturması bekleniyor.

 

GÖREVDE YÜKSELME EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR

 

Daha önce şef ve memur ve şoför kadroları için yapılan görevde yükselme eğitimleri 16 Mart 2009 tarihinden itibaren VHKİ kadroları için yapılacak. Yardımcı Hizmetler Sınıfı Kadrosunda olan yaklaşık 6000 sağlık çalışanı gruplar olarak görevde yükselme eğitimlerine katılacak.

Geçmişte görevde yükselme eğitimleri sosyal imkanları yetersiz koşullarda ve tüm mali giderlerin sağlık çalışanına yüklendiği bir şekilde yapılırken, bu sınavda sağlık çalışanları rekor sayıda kadro ihdasının, görevde yükselme eğitimlerini birinci sınıf sosyal imkanların sağlandığı ortamlarda yapmanın ayrıcalığını ücretleri kurum tarafından karşılanmak suretiyle yaşıyorlar.

Görevde yükselme sınavı hakkını sağlık çalışanlarına kazandıran Sendikamız, bu haktan yararlanan tüm sağlık çalışanlarının görevde yükselme eğitimlerini sorunsuz bir şekilde tamamlamaları ve sınava girmeleri için üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmeye devam edecektir.

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo