Toplu Görüşme Primi Yeniden Ödenecek

 

Konfederasyonumuz Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Anayasa Mahkemesi tarafından iptal edilen toplu görüşme priminin yeniden ödenmesi için hükümet tarafından yapılan çalışmaların son aşamaya geldiğini, tasarının önümüzdeki günlerde TBMM’ye sevk edileceğini söyledi.

 

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Memur-Sen Genel Sekreteri ve Genel Başkanımız Mahmut Kaçar’la birlikte, Devlet Bakanı Hayati Yazıcı’yı ziyaret ederek bir süre görüştü. Görüşme sonrası açıklama yapan Ahmet Gündoğdu, sendika üyesi kamu çalışanlarına toplu görüşme priminin yeniden verilmesi için yapılan çalışmaların son aşamaya geldiğini, TBMM’ye sevk edileceği günü beklediğini kaydetti. Gündoğdu, ısrarlı takipleri sonucu toplu görüşme priminin yeniden verilecek olmasının mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, Memur-Sen’in söz üretmeyip, icraat yaptığını ifade etti.

 

Daha önceki ziyaret ve görüşmelerinde 3 ayda bir 30 TL şeklinde ve 1 Ocak 2010'dan itibaren geçerli olmak üzere toplu görüşme primi ödenmesine yönelik yaptıkları önerilerinin kabul edilmesi ve çalışmanın tamamlanma aşamasında olmasının kamu çalışanları açısından da sevindirici bir gelişme olduğunu dile getiren Gündoğdu, “Şimdiye kadar her yerde, toplu görüşme priminin ödenmesi gerektiğini ve sendikalı çalışanın sendikasız çalışandan sembolik bile olsa farklı ücret alması gerektiğini söyledik. Bunun için başta Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, ilgili bakanlarımız nezdinde girişimlerde bulunduk. Israrlı çalışma ve takiplerimiz sonucu bu noktaya geldik. Sayın Bakan’dan öğrendiğimize göre, tasarı önümüzdeki günlerde TBMM’ye sevk edilecek” şeklinde konuştu.

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo