Sağlık Çalışanları Nöbet Ücretini Zamanında Alacak

 

Sendikamız ile Sağlık Bakanlığının Kurum İdari Kurulu Toplantısı’nda aldığı karar çerçevesinde Bakanlık, çalışanların nöbetlerinin zamanında ödenmesi konusunda genelge yayımladı.

 

Sendikamız Bakanlık yetkilileri ile gerçekleştirdiği Kurum İdari Kurul toplantısında aylarca ödenmeyen nöbet ücreti sorununu gündeme getirdi.  Kurum İdari Kurul toplantısında alınan karar çerçevesinde Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Nihat Tosun imzasıyla il müdürlüklerine genelge gönderildi.

 

Bakanlık genelgesine göre, nöbet ücretleri, nöbet tutulan ayı takip eden ay içerisinde ödenecek. Genel Başkanımız Mahmut Kaçar ise Sağlık Bakanlığı’nın Kurum İdari Kurul toplantısında alınan kararları uygulamaya geçirme konusundaki gayretlerine teşekkür ederek şu değerlendirmede bulundu:

 

“Kurum İdari Kurul toplantıları Bakanlık ile çalışanların var olan sorunları paylaşacağı yasal en üst buluşma zeminidir. Sendikamızın yetki dönemi ile birlikte KİK toplantılarının işlevselliği ve etkinliği artmıştır. Mutabakata aldırdığımız pek çok konudaki gelişmelerin geçmişte olduğu gibi kağıt üzerinde kalmaması hedefiyle mücadele ediyoruz. Kurum İdari Kurul toplantıları, Sendikamızın çözüm odaklı hizmet sendikacılığı anlayışı ile yakın gelecekte, işyerlerimizdeki çalışma barışını tesis etme ve verimliliği artırma konusunda çok önemli ve vazgeçilmez bir yeri olacaktır.

 

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo