Sendikamızdan Sözleşmeli Personele Bir Kazanım Daha

Sendikamızın 30 Ekim 2009 tarihli Kurum İdari Kurul toplantısında mutabakata aldırdığı taleplerden birisi de sözleşmeli personelin aile hekimliği uygulamasına geçebilme imkanının sağlanması konusuydu.

 

Sağlık Bakanlığı; Aile Hekimliğine Geçişte Muvafakat İşlemleri Hakkında Müsteşar Prof. Dr. Nihat Tosun adıyla genel bir duyuru yayınladı. İl Sağlık Müdürlüklerine gönderilen söz konusu duyuruda sözleşmeli personelinde talepleri ve kurumlarınca muvafakat verilmesi halinde aile hekimliği kapsamındaki aile sağlığı birimlerinde çalışabilmelerinin sağlanması istendi.

 

Aile Hekimliği uygulamasına talepleri halinde 4924 kapsamındaki sözleşmeli sağlık çalışanları başvurabiliyordu. Sendikamız, 4/B kapsamındaki sözleşmeli çalışanların da talepleri halinde bu haktan yararlanmasını talep etmişti.

 

Sendikamız Genel Başkanı Mahmut Kaçar, yaptığı açıklamada sendikamızın yetki dönemi ile birlikte KİK toplantılarının çehresinin değiştiğini belirterek, “Mutabakata aldırdığımız konular teker teker hayata geçmektedir. “KİK kararlarının geçmişte olduğu gibi kağıt üzerinde kalmaması hedefiyle mücadele ediyoruz. Sözleşmeli personele yönelik ayrımcılıkla mücadele eden ve bu kapsamda birçok kazanım elde eden sendikamız, eşit ve adil çalışma koşulları için mücadelesini sürdürecektir” şeklinde konuştu.

İl Sağlık Müdürlüklerine 14 Nisan 2010 tarihinde gönderilen Aile Hekimliğine Geçişte Muvafakat İşlemleri Hakkında Duyuru

   • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo