Sağlık Komisyonu Başkanı Ünüvar’a Ziyaret

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, TBMM’de bu hafta görüşülmesi beklenen Tam Gün Yasa Tasarısı’nın Sağlık Komisyonu’na geri çekilmesi ile ilgili Komisyon Başkanı Prof. Dr. Necdet Ünüvar’ı ziyaret etti.

Konu ile ilgili çekincelerini yaptıkları basın toplantısı ile kamuoyuna açıkladıklarını belirten Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, çekincelerinin dikkate alınarak tasarının geri çekilmesini memnuniyetle karşıladıklarını söyledi.

Sağlık hizmetlerinin bir ekip işi olduğunu kaydeden Sağlık-Sen Başkanı Memiş, tam gün düzenlemesinin çalışma barışını bozmadan bütün sağlık çalışanlarını kapsayan özlük hakları ile yeniden görüşülmesi gerektiğini kaydetti.

Memiş tam gün yasasının sağlık çalışanlarının sorunlarını çözecek ve durumlarını iyileştirecek şekilde çıkması gerektiğini belirterek “Yeni yasada sağlık çalışanlarına yıpranma payı verilmesi, ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması, nöbet ücretlerinin artırılması, vekil ebe hemşirelerin kadroya alınması, aile hekimlerinin nöbetten muaf tutulması, kamu dışı aile sağlığı çalışanları ve 4/C’lilere kadro verilmesi, İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Piyasa gözetim ve denetim görevlilerine denetçi kadrosu verilmesi, araştırmacıların özlük haklarının iyileştirilmesi, görevde yükselme mağduru 2351 kişi için ve şartları tutan yardımcı hizmetler sınıfındakilere VHKİ kadrosu verilmesi gibi talepleri içeren dosyası Ünüvar’a iletti.

TBMM Sağlık Komisyonu Başkanı Prof Dr. Necdet Ünüvar da tasarının komisyonda yeniden ele alınacağını belirterek kendisine iletilen talepleri titizlikle inceleyeceğini kaydetti. Sağlık-Sen’in taleplerinin tasarıya önemli katkılar sunacağına inandığını belirten Ünüvar, tam gün tasarısının sağlık çalışanlarının lehine sonuçlar içermesini istediklerini ifade etti.

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo