Çalışanların Umudu Olduk

 

Genel Başkanımız Mahmut Kaçar, sendikamızın yetkiyi aldığı ilk yıldan hizmet sendikacılığının tek adresi olduğunu kanıtladığını ifade ederek, “Sağlık-Sen olarak yaptığımız hizmetlerle sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının umudu olduk” dedi.

 

Genel Başkanımız Mahmut Kaçar, teşkilat gezileri kapsamında İstanbul ve Tekirdağ’da çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi.

Genel Başkan, Konfederasyonumuz Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu ile birlikte İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Ali İhsan Dokucu’yu ziyaret etti. Genel Başkanımız Mahmut Kaçar, ziyarette sağlık çalışanlarının sorunları ve çözüm önerileri üzerinde durdu.   

Genel Başkan daha sonra Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu ile birlikte Memur-Sen Tekirdağ İl Temsilciliğinin İl Divan Toplantısına katıldı.

Toplantıda yaptığı konuşmada, ülke ve sendikal gündemlerle ilgili açıklamalarda bulunan Mahmut Kaçar, toplu sözleşme hakkının anayasa paketinde olmasının Memur-Sen’in haklı mücadelesinin bir neticesi olduğunu söyledi. Pakette grev hakkının olmamasını da bir eksiklik olarak değerlendiren Genel Başkan, kamu çalışanları için grev hakkının da Memur-Sen’le çözüme kavuşacağı müjdesini verdi.

 

Genel Başkanımız Mahmut Kaçar, aynı günün akşamı da Tekirdağ Şubemizin toplantısına katıldı.

Kaçar, burada da yaptığı konuşmada, sendikamızın yetki döneminde çalışanlar için elde ettiği kazanımlara değindi. Memurlara giyim yardımı adı altında verilen yardımların sendikamızın talebi doğrultusunda nakden ödenmesi yönünde toplu görüşmelerde mutabakat sağlandığını hatırlatan Genel Başkanımız Mahmut Kaçar, sendikamızın toplu görüşme kazanımlarından olan aylık mahsuplaşma konusundaki çalışmalarında son aşamaya geldiğini ifade etti.

Sendikamızın 2009 toplu görüşmelerinde ve Kurum İdari Kurulu toplantısında çalışanların taleplerini mutabakata aldırdığını bir kez daha yineleyen Kaçar, bütün çalışanların tek çatı altında toplanması konusundaki mücadelesinin de devam edeceğini kaydetti.  

 

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo