Yumrukla Mesaj Vermek, Çürümüş Köhne Bir Zihniyetin Ürünüdür

 

 Demokratik ortamın varlığından rahatsız olanların, şiddete dayalı eylemle özlem giderme çabasının bir örneğini de Kayseri'de yaşadık.

 

Şehit Yüzbaşı Levent Çetinkaya'nın cenaze törenine katılan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, bir öğretmenin yumruklu saldırısına maruz kalarak yaralandı.

 

Bakan Yıldız, Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı ve yapılan müdahalenin ardından taburcu edildi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’a geçmiş olsun diyor, saldırıyı şiddetle kınadığımızı belirtiyoruz.

 

Samsun’da Ahmet Türk’e, Kayseri’de Bakan Yıldız’a atılan yumruklar; Şırnak’ta askerimize, yine Samsun’da polisimize sıkılan kurşunlar, aynı amaca yönelik; bu ülkenin aydınlık geleceğine giden yola döşenmiş dinamitlerdir.

 

Yumrukla, silahla halledilebilecek hiçbir mesele yoktur. Ancak gerilimden beslenen, varlığını kana, gözyaşına borçlu olan ve idame-i hayatını kanın devamında gören zihniyetler her fırsatta ortaya çıkmakta, huzuru baltalamaktadır.

 

Kayseri’de Bakan Yıldız’a yönelik saldırıyı gerçekleştiren şahsın öğretmen olmasından dolayı utandık. Sevgi mesleği olan öğretmenliğin içi nefret dolu kişilerce de icra ediliyor oluşundan büyük üzüntü duyduk. Yine saldırganın malum sendikanın müfrit savunucusu olarak sendikanın yayın organlarında görüşler serdeden bir kişi olmasından ötürü de sendikacılar olarak büyük utanç duyduk. Sendikacılık düşünce ortaya koymaktır, teklifte bulunmaktır, istemektir, eylem yapmaktır; yumruk atmak asla değildir. Yumrukla, silahla kendini ifade etmeye kalkışmak, 1980 öncesi bir zamana takılmış adam görüntüsü vermektir. Halbuki insanlık 21. yüzyılı yaşamaktadır.

 

Yine geçtiğimiz günlerde, Ahmet Türk’e yumruk atılarak provokasyonun başlatıldığı Samsun’da, iki polisimiz hain bir saldırı sonucu şehit oldu. Şehit polislerimize Allah’dan rahmet dilerken, emniyet camiasına, yakınlarına ve milletimize de başsağlığı diliyoruz.

Karanlık güçlerin maşası olarak sahneye çıkıp, izlerini kaybettirerek kayıplara karışan eli kanlı katillerin de en kısa zamanda yakalanacağına inancımız tamdır.

 

Mesajını gerek yumrukla gerek kurşunla iletme itiyadında olan zihniyetlerden fersah fersah uzak olduğumuzu, sevgi medeniyetinin takipçileri olmaktan onur duyduğumuzu bir kez daha belirtiyor,  Bakan Taner Yıldız’a tekrar geçmiş olsun diyor, saldırıyı şiddetle kınıyoruz.

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo