Müfterilerin Mumu Akşamı da Bulmadı

 

Sendikamızın yetkiyi aldığı ilk yıl sağlık ve sosyal hizmet çalışanları için elde ettiği kazanımlarla çalışanların umudu olmasını hazmedemeyen malum sendikanın, sendikamıza yönelik ortaya attığı iftiraların biri daha çürütüldü.

 

Kağızman Devlet Hastanesinde görev yapan ve daha önce malum sendikanın iş yeri temsilcisi olan Şevket Kaya, özgür iradesi ve sendikal hizmetlerimize duyduğu güvenle Sağlık-Sen ailesine katıldı. Kaya’nın Türk Sağlık-Sen’in temsilciliği ve üyeliğinden istifa etmesini Kars İl Sağlık Müdürü Dr. Fahri Sevinç’in baskısıyla gerçekleştiği iftirasını atan malum sendikayı Şevket Kaya basın yoluyla yalanladı.

 

“KENDİ İSTEĞİMLE İSTİFA ETTİM”

 

Şevket Kaya, ‘Kars İl Sağlık Müdürü Dr. Fahri Sevinç’in baskısıyla Türk Sağlık-Sen istifa ettirilip, Sağlık-Sen’e üye yapıldı’ iddiasını yaptığı açıklamayla yalanladı. Kars’taki birçok yerel gazete de yer alan açıklamada Kaya, “İstifamda Sağlık-Sen’in çağdaş sendikacılık anlayışına duyduğum güven ve ortaya koyduğu başarılı mücadelesine katkı sunma isteğimin dışında hiçbir ekten söz konusu olmamıştır ve olması da mümkün değildir. Hal böyleyken, adımın istifa ettiğim sendika tarafından, bu şekilde kullanılmasını kınıyorum” dedi.

 

İstifasını tamamen özgür iradesiyle gerçekleştirdiğini hatırlatan Şevket Kaya, adının İl Sağlık Müdürü Dr. Fahri Sevinç’e yönelik ithamlara karıştırılmasını da esef verici şeklinde nitelendirdi.

 

Şevket Kaya, Türk Sağlık-Sen’in yalanını da şu sözlerle ortaya koydu: “İl Sağlık Müdürü Dr. Fahri Sevinç’in Kağızman’a geldiği tarihte sevkli olarak il dışındaydım. Kendisiyle hiç karşılaşmadım. Bahsi edilen tarihteki sevk evrakım Kağızman Devlet Hastanesi kayıtlarında mevcuttur.”

 

 

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo