Sendikal Sahteciliğe Belgeli Cevap

 

Sendikal vizyonunu “aldatmayan ve aldanmayan sendikacılık” olarak ilan eden sendikamızın, iftira ve yalanlardan örülü sendikacılığıyla tanınan çevrelerden en temel farkı doğruluğu ispatlanmamış hiçbir bilgi ve belgeye itibar etmemesidir.

 

Burdur Devlet Hastane’sinde Türk Sağlık-Sen’in sahte üyelikler gerçekleştirdiği hakkındaki haberimiz de net bilgi ve belgelere dayanmaktadır.

Malum sendika, bu konuda web sayfasından yaptığı açıklamada sendikamızın kendilerine çamur attığını iddia etmiştir.

 

Sağlık-Sen; gerek, Burdur Devlet Hastanesi’nde resmi tutanakla kayıt altına alınan gerekse önümüzdeki günlerde açıklayacağımız başka illerde tespit edilen sahte üyelikleri, sendikal rekabet kaygısı ile değil, yılların birikimi olan sendikal kirliliği ortadan kaldırma hedefiyle sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının gündemine taşımaktadır.

 

Burdur Devlet Hastanesi’nde çalışan Ali Koçer’in, Türk Sağlık-Sen tarafından bilgisi dışında üyeliğinin yapıldığını beyan eden 21 Nisan 2010 tarihli ve yeminli ifadesi bulunmaktadır. Koçer aşağıda yayınladığımız, kendisi ile birlikte yeminli katip ve baştabip yardımcısının da imzasının bulunduğu ifadesinde Şubat 2010 tarihinde Türk Sağlık-Sen’den istifa ettiğini, Nisan ayında ise kendi isteğinin dışında kaydının yapıldığını açıkça belirtmekte, üyelik formundaki yazı ve imzanın kendisine ait olup olmadığı şeklindeki soruya verdiği cevapta ise kendisine ait olmadığını ifade etmektedir.

 

Bilgisi dışında üyeliği yapılan Mustafa Gezerin de ifadesi bu yönde olup tutanakla kayıt altındadır.

Ayrıca Hastane Baştabipliği, resmi yazı ile Cumhuriyet Savcılığı’na konunun adli yönden incelenmesi başvurusunda bulunmuştur.

Sağlık-Sen yıllarca hiçbir şey üretmediği halde varlığıyla sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının geleceği üzerinde gölge oluşturan sendikal anlayışın izlerini silmeye kararlıdır.  Çamur atmak, iftira ve yalanlara başvurmak sorunlardan nemalanan sendikacılıkla özdeşleşmiş bir haslettir.

 

Sağlık-Sen “aldanmayan ve aldatmayan sendikacılık” vizyonuyla ve üyesinden aldığı yetkiyi hizmete dönüştüren çözüm odaklı sendikacılığıyla, kamu sendikacılığına seviye kazandırmaya devam edecektir.

 

 

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo