42 İlde Eğitimlerimizi Gerçekleştirdik

 

 Geçen yıl 8 bölgede yaptığımız eğitimleri, bu yıl üyelerimizden gelen talepler doğrultusunda 42 ilde gerçekleştirdik. Bu kapsamda son eğitim semineri ise Mardin’de temsilcilerimizin katılımıyla yapıldı

 

Mardin’de gerçekleştirilen eğitim seminerine Genel Eğitim ve Sosyal İşler Sekreterimiz Mahfuz Sunar, Şube Yönetim Kurulu Üyeleri ile temsilcilerimiz katıldı. Sunar eğitim seminerinde yaptığı konuşmada “Çalışanların sosyal ve özlük haklarının iyileştirilmesi noktasında önemli çalışmalar yaptık. İzin ve rapor dönemlerinde döner sermaye hakkı, becayişte dönem şartının kaldırılması, 4/B’li personele aile hekimliğine geçme hakkı, sendikamızın toplu görüşmelerde ve Kurum İdari Kurulu toplantılarında elde ettiği kazanımlarından sadece bazılarıdır. Sağlık-Sen gerçekleştirdiği bu hizmetlerle sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının umudu olmuştur” açıklamasında bulundu.

 

Mardin’deki eğitim semineri Çalışma Hayatı Uzmanı Tarkan Zengin tarafından verildi.

 

Öte yandan Genel Eğitim ve Sosyal İşler Sekreterimiz Mahfuz Sunar Mardin Şubemiz tarafından Ebeler ve Hemşireler Haftası nedeniyle gerçekleştirilen kutlamalara da katıldı. Üyelerimizin yoğun olarak katıldığı programda konuşan Mahfuz Sunar, Ebeler ve Hemşireler Haftası’nı kutladı.

 

Genel Basın Yayın ve Dış İlişkiler Sekreterimiz Semih Durmuş ise Kahramanmaraş Şubemiz tarafından Ebeler ve Hemşireler Haftası dolayısıyla gerçekleştirilen geceye katıldı. Gecede bir konuşma yapan Semih Durmuş, hemşirelik mesleğinin önemi üzerinde durdu. Hemşirelerin bütün vatandaşlarımızın acılarına ortak olduklarına vurgu yapan Durmuş, “Bu arkadaşlarımız vatandaşlarımızın acılarını güçlü omuzlarıyla taşıyıp, merhametli kalpleriyle de yumuşatıyor. Buradan bütün ebe ve hemşire arkadaşlarımızın günlerini kutluyorum. Sağlık-Sen olarak her zaman onların yanındayız” dedi.

 

BATMAN ŞUBE BAŞKANIMIZ EVLENDİ

 

Batman Şube Başkanımız İbrahim Kara, 16 Mayıs 2010 Pazar günü görkemli bir törenle dünya evine girdi. Düğün törenine Genel Merkez Yöneticilerimizi temsilen Genel Eğitim ve Sosyal İşler Sekreterimiz Mahfuz Sunar katıldı.

 

Sağlık-Sen Genel Merkez olarak Şube Başkanımız İbrahim Kara’yı tebrik ediyor, ömür boyu mutluluklar diliyoruz.

 

 

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo